Binance CEO’su Changpeng Zhao Finansal Bazı Önerilerde Bulundu

21.03.2020
20
A+
A-
Binance CEO’su Changpeng Zhao Finansal Bazı Önerilerde Bulundu

Federal Rezerv Sistemi Guvernörler Kurulu tarafından yapılan resmi Basın Bültenine göre, koronavirüs kısa vadede ekonomik aktiviteye ağırlık verecek ve ekonomik görünüm için risk oluşturacaktır. Bu gelişmeyi güvence altına almak için, komite federal fonlar için hedef aralığını yüzde 0’dan yüzde 0’a düşürmeye karar verdi. Komite, ekonominin maksimum istihdam ve fiyat istikrarı elde ettiğinden emin olana kadar bu hedefi sürdürmeyi beklemektedir. Federal Rezerv’e göre, bu eylem daha güçlü işgücü piyasası koşulları ve enflasyon ile ekonomik faaliyetlere destek sağlamalarına yardımcı olacaktır.

Federal Hükümetin mali çöküşten sonra para sistemini stabilize etmeye çalıştığı doğrudur, ancak koşullara farklı bakan ve ekonominin nasıl istikrara kavuşturulacağı konusunda farklı bir bakış açısına sahip olan faktörler ve piyasa sapmaları vardır.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bugün yayınlanan bir dizi tweet ile görüşlerini paylaştı.

CZ ekonomik krizle mücadele etmenin başka yollarını paylaştı. Oranın sıfıra indirilmesinin işe yaramayacağına inanıyor. Ona göre, para basmamak, sorumlu olan başarısız yöneticileri yakalamak, parasal sahtekarlıkları güçlü bir şekilde araştırmak vb.

kriptopara