Bitcon,Ethereum ve Xrp Analiz 14 Ocak

14.01.2019
109
A+
A-
Bitcon,Ethereum ve Xrp Analiz 14 Ocak

BTC/USD

Bugün fiyat tekrar artmaya başladı ve ilk başta yavaş başladı, ancak son birkaç saat içinde 3800 $ ‘a ulaştığında 0.5 Fibonacci seviyesine kadar yükseldi. Şu anda, fiyat Bit58’in fiyatı 3730 dolar iken, Cuma gününün açık seviyesinden daha yüksek olan 3758 dolar seviyesinde bulunuyor.

Aşağı doğru beş dalga hareketi sona erdiğinde, şimdi baş aşağı bir toparlanma görüyoruz, ancak hareketin itici bir hareket mi yoksa başka bir düzeltici hareket mi olacağı hala belirsiz.

Y dalgası sona ermişti; şu anda gördüğümüz şey, ya ikinci düzeltici dalga X, ya da Bitcoin fiyatı 3230 dolardan 4370 dolara çıktığında bu düzeltmeden önce gördüğümüz gibi başka bir dürtüsel hareketin başlangıcıdır.

Bu doğruysa, Bitcoin fiyatı önemli bir artış ve bir iyileşme süreci görmüş ve Bitcoin fiyatının 4370 $ ‘da bir önceki yüksek seviyenin üzerine çıkmasına neden olabilir. Şüphelenmek için güçlü momentum görülmeli ve bugün onu kesinlikle gördük, ancak sadece bir yeşil mum olduğundan momentumun devam edip etmeyeceği henüz belli değil.

Bitcoin fiyatı 0.5 Fibonacci seviyesini geçmeye devam ederse ve orada kalmayı başarırsa, düzeltmenin büyük olasılıkla sona erdiğini ve başka bir itici hareketin başlangıcını gördüğümüzü düşünürdüm.

Bununla birlikte, fiyat 0.382 Fibonacci seviyesinin altına düşerse, mevcut yükselişin daha aşağı yönde bir başka düzeltici hareket olarak değerlendirileceğini düşünürdüm.

ETH/USD


Cuma gününün 131.4 $ ‘dan açıldığı günden itibaren Ethereum’un fiyatı haftasonu% 11.64 düşüşle, fiyatı 115.43 $ iken Pazar günü en düşük seviyesine geriledi. Oradan fiyat toparlanmaya başladı ve bugünün açılışında 119.8 dolardı, ancak hemen ardından hızlı bir şekilde artmaya başladı ve bugün en yüksek noktasında 134.59 $ ‘a yükseldi ve şu anda 133.11 $’ da oturup hafifçe geriledi.

Saatlik grafikte, fiyatın, Etreum’un fiyatı% 86.56 artarak 83.11 $ ‘dan yaklaşık 155 $’ a yükseldiğinde ilk Minör derece itici hamlesinin ardından üçüncü Dakika düzeltmesi olan Z dalgası için öngörülen hedefime düştüğünü görebilirsiniz.

Üç Dakika düzeltmesi, yüksek dereceli sayımdan WXY dalgası olduğu için, mevcut artışın, yukarı itme yönündeki üçüncü dürtüsel hareket olması ve bu durumda Ara sayımdan Y dalgası olduğu düşünüldüğünde düzeltmenin sonunun olduğunu gördük. Orta X dalgasının zirvesindeki Orta W dalga boyu 188,43 $ hedefledik.

Bir Orta sayımdan X dalgası olan Minor WXY düzeltmesi iki dalgayla uzayabileceğinden bu doğru olmayabilir, bu durumda gördüğümüz mevcut artış, doğada da düzeltici olan ikinci dalgayı X oluşturur.

Daha önce fiyat yükselen kanaldan ayrıldığından, şimdi direniş için önceki desteğinin yeniden test edilmesini bekliyorum. Direnç var ise ve fiyat reddedilirse, büyük olasılıkla mevcut yukarı yönlü hareketi bir düzeltme olarak görüyor olabilirim, ancak fiyat buradan düşerse, azalan yapı destek hattında destek bulur ve yükselen bölgenin bölgesinde devam eder Büyük olasılıkla mevcut hareketi yukarı doğru itici hareket olarak görüyordum.

XRP/USD


Piyasa ile güçlü bir şekilde ilişkili olduğu gibi Ripple fiyatı da günümüzde artmaktadır. Cuma gününün fiyatı 0.33832 dolardı ve oradan pazardaki en düşük puan olan ve% 5.38 değerinde değer kaybına uğrayan yaklaşık 0,32 dolar seviyesine geriledi.

Oradan fiyat bugün artmaya başladı ve 0.3219 $ ‘dan 0.348 $’ a yükseldi, ancak dirençle karşılaştı ve şu andaki yeşil mum 0.34320 $ ‘da olduğu seviyeyi geçmeye çalışıyor.

Saatlik grafikte, yansımadaki farklılıkları işaret etmek için Ethereum örneğinden farklı olarak aşağı yönlü bir şekilde etiketlediğimi görebilirsiniz. Moreso, Ripple’in fiyatı, piyasanın daha sonra nereye gideceğine dair bazı ipuçları sunabilir.

Gördüğünüz gibi benzer bir grafik deseni şu anda ortaya çıkıyor, Ripple’in fiyatı dürtüsel bir şekilde artmaya başladığında ve yatay direncin olduğu yerde 0.2872’den 0.35382 $ ‘a yükseldiğinde. Benzer bir hareket görecek olursak, Ripple’in fiyatı 0.37123 dolar civarında artabilirdi, ancak bu yalnızca üçüncü dakika düzeltmesinden X düzeltici dalga olacaktır, bu da bu düzeltmenin sona ermesinden önce bir başka düşüşün geleceği anlamına gelir.

Fiyat önceki menzil direncinde bir miktar dirençle karşılaştı ve şu anda çevresinde bir küme oluşturuyor, mevcut mumlar her iki taraftan da fitil alıyor, bu da alıcıların baskı uygularken alıcıların momentumunu sürdürmeye çalıştığını gösteriyor.

Fiyat yükselişine devam etmezse, fiyatın yükselmeye başladığı seviyeleri yaklaşık 0.3277 $ ya da bir üçgen gibi bir konsolidasyon paterni oluşumu üzerine derhal çekmeyi bekliyordum.

Pazar ilişkili olduğu için bu, diğer kriptoların aynı yaşadığı ve Bitcoin ve Ethereum durumunda etiketlenmiş düzeltici sayımların iki dalga tarafından uzatılacağı anlamına gelebilir.

Her iki durumda da mevcut Küçük düzeltmenin sona ermesinden sonra, doğada da düzeltici olan başka bir itici artış bekliyorum. Bunun anlamı, yukarı doğru hareketin, daha fazla trend devam etmeden önce bir düzeltme olduğu ve genel olarak kripto para birimi piyasası için daha aşağı yönlü olduğu anlamına gelir, ancak bu daha uzun vadeli bir bakış açısıdır.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler kriptoparaturkiye.com’un içeriğini yansıtmaz ve finansal tavsiye değildir. Her zaman kendi araştırmanızı yaparak alım kararını veriniz.

ETİKETLER:
kriptopara