Bittrex, VALR Trading Platform’un Güney Afrika’nın Genişlemesi için 1.5 Milyon Dolar Öncü Yatırımcı Oldu

01.03.2019
56
A+
A-
Bittrex, VALR Trading Platform’un Güney Afrika’nın Genişlemesi için 1.5 Milyon Dolar Öncü Yatırımcı Oldu

Güney Afrika’nın kripto para birimi pazarı büyümeye başlıyor, Bittrex CEO’su Bill Shihara’nın bir parçası olmak istiyor. Son zamanlarda, Güney Afrika ticaret platformu VALR, Bittrex’ten şirkete 1,5 milyon dolarlık tohum turu almaları konusunda yardım aldı.

VALR platformunun bir başka yatırımcısı olan Michael Jordaan, şirketin 50 farklı kripto para birimi için sunduğu desteğin 1 Mart’ta Afrika ekonomisi için en çeşitli seçimlerden biri olacağını söyledi. Ekledi,

    “VALR ekibi, Güney Afrika’daki ve dünyadaki kripto para birimi manzarasını değiştirme potansiyeline sahip.”

VALR’ın kurucu ortağı ve CEO’su Farzam Ehsani, lansman için şimdiden heyecanlı 1.500 kullanıcısı olan bir bekleme listesi olduğunu söyledi. Beklerken, kapalı beta aşamasında ana hesap için hazırlık yaparak hesaplarını etkinleştirmeye başladılar.

Ehsani, Bittrex ile olan ilişkinin, kripto-kripto ticaretinde rekabetçi fiyatlandırmanın yanı sıra kripto ticaretinin likiditesine yardımcı olacağına inanmaktadır. Bu arada ekibi fiat için rampalar üzerinde çalışmak zorunda. Ehsani ekledi,

    “Şirketlerin denizaşırı pazarlardan [büyük miktarda] kripto alıp satın almasına izin verilmiyor. Bu, Güney Afrika’daki kripto borsalarının uluslararası piyasalardan likidite almasını çok zorlaştırmaktadır. [Güney Afrikalılar] ellerini randın sahip olduğu gibi değer kaybetmeyen bir değer deposunda istiyorlar. ”

Güney Afrika randı şu ana kadar orijinal değerinin neredeyse yarısını kaybetti ve buradaki sermaye kontrolleri, sınırların ötesinde 72.000 dolarlık bir fazlalık işleminin neredeyse imkansız olmasını sağladı. Ne yazık ki, bu, LocalBitcoins gibi P2P borsalarında bitcoin satışları için yüksek primlere yol açıyor. Küresel olarak, dünyadaki Bitcoin için oran yaklaşık 3 bin 800 dolarken, Güney Afrika aynı Bitcoin için 4 bin 100 dolardan fazla para ödüyor.

kriptopara