Blockchain, 4.000 Sanat Müzayedesinde, Satış Kayıtlarını Tutmak İçin Kullanıldı

24.03.2019
40
A+
A-
Blockchain, 4.000 Sanat Müzayedesinde, Satış Kayıtlarını Tutmak İçin Kullanıldı

Blockchain teknolojisi, tüketicilerin Orijinallik, değer, köken ve daha fazlası için verileri kontrol etmesine izin veren birden fazla endüstride birden fazla tedarik zincirinde uygulanmıştır.

Sanat endüstrisi, bu tür ayrıntıların kaydedilmesi için büyük bir ihtiyaç duymaktadır ve dağıtılmış defter teknolojisinin ihtiyaçlarına fayda sağlayabileceğini belirlemelerine neden olmaktadır.

Bir sonraki Web’den gelen haberlere göre, blockchain üzerindeki bir sanat kayıt defteri ile uluslararası açık artırma evi satışları için bir veritabanı arasında bir birleşme kuruldu.

Birleşme şimdi blockchain üzerinde bulunan 4.000 müzayede evleri, içerir. Kayıt Defteri, Artory, Müzayede Kulübü olarak bilinen özelleştirilen veritabanını satın aldı.

Sanat gazetesinden gelen raporlar, 4.000 uluslararası açık artırma evi satışının olduğunu ve satın alımın şirketleri hemen birleştirdiğini gösteriyor.

Action Club’un satış kayıtları, 40 ülkede 250’den fazla işletmeyi içeren kamuya açık olacak. Kayıtların bu yıl Mayıs ayında sunulması bekleniyor.

Kaydedilen tüm bilgiler, son dört yılda sayısallaştırılmış bilgileri içeren 1970’lere geri dönüyor. Halka açık olarak ilan edilirken, veritabanını görmek isteyen kullanıcılar Artory ile kayıt yaptırmalı ve onlar tarafından da incelenmelidir. Blockchain kayıt defteri olarak adlandırılacaktır.

Sanatın yaşam döngüsü, açık artırmaya ne zaman, ne kadar satıldığı, ne zaman satıldığı ve sanat öğesinin ne olduğu hakkında bilgi ile kaydedilecektir.

Ancak, sanat sahiplerinin ayrıntıları ihmal edilir, bu alıcıların gizliliğini korumak muhtemeldir. Alıcılar sanat güvenli bir dijital kayıt sağlamak zorunda kalacak ve dijital sertifikalar her söz konusu ile yayınlanabilir.

Bir sonraki Web, önemli bir endişe Artory Kayıt kartı olduğuna işaret ediyor. Bu kart, tohum ifadesi ve sadece karta bakarak herkesin görebileceği özel bir anahtar gibi tonlarca hassas ayrıntıya sahiptir. Kartın resmi web sitesi, kartın görünümünü göstermek için aşağıdaki görüntüyü sağladı.

Artory, blockchain, kripto para, sanat, kayıt defteri, açık artırma, satış, bilgi, kart

Bu kayıt kartının çalınması durumunda, kötü aktörler kayıt defterindeki bilgileri kolayca düzenleyebilir. Bu dolandırıcılık potansiyeli hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bir sonraki Web, bu sorunların olmasını önlemek için güvenlik önlemleri hakkında bilgi edinmek için Artory ile temasa geçti.

Kripto Haber