Blockchain, Başlıca Finansal Uygulamalarda CAICT Araştırmacısına Göre Hala Zorlukları Var

13.04.2019
20
A+
A-
Blockchain, Başlıca Finansal Uygulamalarda CAICT Araştırmacısına Göre Hala Zorlukları Var

Blockchain teknolojisi, kripto para endüstrisinin yanına gitmek için yaratıldı, ancak dağıtılmış defter teknolojisinin faydaları hızla diğer endüstrilerde faydalı bulundu. Tedarik zinciri yönetimi ve lojistik şirketleri kendi kullanımı için çeşitli projeler pilot olarak, geleneksel finans hala kendilerini kullanımı ile meydan buluyor, tanınmış Çinli araştırmacı göre.

Çin bilgi ve iletişim teknolojisi Akademisi (CAICT) ile blockchain araştırmasının Başkanı olarak çalışan Wei Kai, şu anda birden fazla engel olduğunu söyledi. Halen, Çin sanayi ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı CAICT araştırma Merkezi’nden sorumludur.

2019 Uluslararası Ticaret Odası (ICC) Bankacılık Komisyonu’nda konuşan Kai, finansal sektörde olduğu gibi blockchain teknolojisini kullanmanın üç önemli sorunu olduğunu belirtti. Diğer endüstriler şimdiye kadar ortaya çıkacak bu sorunları bulamadı, ancak araştırmacı veri gizliliği, çalışabilirlik ve kurumsal sistemlerle entegrasyonun zor konular olduğunu belirtti.

Çeşitli yargı bölgelerindeki düzenleyici yaklaşımlardaki yaygın farklılıklar göz önüne alındığında, Kai koordinasyondaki sorunların da ortaya çıktığını söyledi.

Bu konularda bile Kai, blockchain teknolojisinin bankacılık endüstrisinde dönüştürücü bir güç olma yeteneğini kaybetmediğine inanıyor. Araştırmacı, teknolojinin üretim, ulaşım, hükümet, sağlık ve tıp ve diğerleri gibi potansiyelini yerine getirmek için diğer endüstrilere de getirilebileceğini ekliyor.

Büyük bir dört denetim firması olan KPMG, yakın zamanda finans ve vergi yöneticileri arasında blockchain teknolojisinin nefretini gösteren bir anket yayınladı.

Anketin yapıldığı sırada, katılımcıların %67’si şu anda teknolojiyi kullanmadıklarını söyledi. Bu İstatistiğe ek olarak, stackoverflow geliştiricisi 9 Nisan’da dünya çapında 80 geliştiricilerin 90.000% ‘ inin blockchain teknolojisini hiç uygulamadığını veya kullanmadığını açıkladı.

Kripto Haber