Blockchain Teknolojisi, Küresel Taşımacılık Pazarında Devrim Yaratıyor!!

13.07.2019
32
A+
A-
Blockchain Teknolojisi, Küresel Taşımacılık Pazarında Devrim Yaratıyor!!

Blockchain takip sistemleri tüm dünyada giderek daha popüler hale geliyor. Örneğin, bir Kanadalı firma – DMG Solutions – geçenlerde, esrar gönderilerini dağıtılmış bir defter sistemi kullanarak izleyebilecek bir platform geliştirdi. Sadece bu değil, Türk hükümeti bile son zamanlarda ulaşım sektöründe blok zincirleme teknolojisinden faydalanmak istediğini belirten bir ekonomik yol haritası (2019-2023) yayınladı (verimliliğini artırmak için).

Çok sayıda çalışma, blockchain teknolojisinin küresel tedarik zinciri endüstrisinin çehresini hızla değiştirdiğini göstermiştir.
Blockchain sadece çeşitli yönetim sistemlerinde “veri şeffaflığı bölümü” nün arttırılmasına yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda genel operasyonel verimliliklerini de artırıyor.
Son zamanlarda, Grand View Research’teki kişiler tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, blok zinciri tabanlı operasyonel platformlar küresel TMS sektöründe pazar büyümesini hızlandırıyor.

Biraz daha spesifik olmak gerekirse, söz konusu medya bülteni, Ulaştırma Yönetim Sistemi (TMS) sektörünün devam etmekte olan pazar patlaması sayesinde hızlı bir şekilde büyüdüğünü belirtiyor – endüstrinin tümü 200 Milyar Dolara yükselecek şekilde belirlendi. önümüzdeki 6-7 yıl (şu anda% 16,2’lik bir bileşik yıllık büyüme oranı sergiliyor.)

Uzmanların bu büyümeyi zorladığını iddia ettiği teknolojik itici güçler (blockchain’e ek olarak) aşağıdakileri içerir:

Yapay Zeka (AI)
Bulut Yönetim Sistemleri
Nesnelerin İnterneti (IoT)
Tahmin analizi.
Ek olarak, blockchain teknolojisinin ve AI’nın, tedarik zinciri yönetimi ve lojistiği ile ilgili şirketler tarafından geleneksel olarak karşılaşılan birçok otomasyon ihtiyacının karşılanmasında yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Son olarak, bu parçanın kapatılmasında, esasen balın tedarik zinciri tarihini (kovandan mağazaya) takip etmek ve ayrıca aşağıdakilerle ilgili niş bilgileri elde etmek için tasarlanmış bir blok zincir sistemi olan Dünya Arı Projesi hakkında konuşmamız gerekir:

Kripto Haber