Carrefour Blockchain

08.10.2018
144
A+
A-
Carrefour Blockchain

Avrupa’nın en büyük perakendeci şirketi olan Carrefour SA, tavuk, yumurta ve domatesleri ürün hatlarına yerleştirirken takip etmek ve izlemek için blockchain teknolojisini benimsemeye karar verdi. Teknoloji, IBM tarafından oluşturulacak.

 

Carrefour, bu ürünleri takip etmek için IBM, IBM Food Trust tarafından geliştirilen blockchain teknolojisine güveneceğini doğruladı. Şirket, taze ürünlerin küresel tedarik zincirlerini güvence altına almak için şirket tarafından kullanılabilecek tedarik zincirlerini güvence altına alacak şekilde çalışacaklar.

 

Carrefour Genel Sekreteri Laurent Vallee, teknolojinin ilk başta sadece üç üründe kullanılacağını, ancak perakendeci firmanın hedefinin tüm dünyadaki 2022 yılına kadar dünyadaki 300 taze ürünü için thie sistemini kullanacağını doğruladı. Şirketin yeni tedarik zinciri bu yeni teknoloji tarafından tasarlanacaktır.

Valle, bu ürünlerin daha iyi izlenmesi ve bu ürünlerin süpermarketlerde aldıkları gıdaların kalitesi ve sağlığına daha fazla ilgi duyan tüketiciler için “hikayeyi anlatmak” için bir anahtar olabileceğine inanıyor.

Carrefour’daki blockchain program müdürü Emmanuel Delerm, şirketin bu teknolojiyi benimsemeye odaklanmasına odaklanan şirketin şu an odaklandığını ve müşterilerin ne alacağının kalitesinin önemli ölçüde artacağı anlamına geleceğini doğruladı.

 

IBM’deki blockchain çözümlerinin başkan yardımcısı olan Ramesh Gopinath, IBM Food Trust sisteminin bu kadar büyük bir çabada kullanılacak ilk gerçek ölçeklenebilir bloklardan biri olduğunu ve teknolojinin dünya çapında geniş çapta kullanılabileceğini doğruladı.

Kaynak:bitcoinnes

kriptopara