Chainlink ile Solana Blockchain Ağı Güçlerini Birleştiriyor

23.03.2020
115
A+
A-
Chainlink ile Solana Blockchain Ağı  Güçlerini Birleştiriyor

Büyük beğeni toplayan bir blockchain ağı olan Solana, küresel olarak tanınan merkezi olmayan oracle platformu Chainlink (LINK) ile stratejik işbirliğine gidecekleri hakkında Bilgi verdi. Önde gelen iki Güç arasındaki entegrasyon, Chainlink’i tüm Solana Dapps’ların baş oracle çözümü haline getirecek. Chainlink, yüksek kaliteli, süper hızlı fiyat verileri getirerek Solana blockchain kullanıcılarını zenginleştirmeye hazır. İşbirliği muhtemelen Blockchain sektöründe bir devrim yaratacak.

Chainlink ve Solana ortaklığıyla ilgili haberler, katılımcı firmalar tarafından resmi sosyal medya kollarında bir tweet aracılığıyla kripto endüstrisinde yayınlandı. Tweet şunu okudu:

Raporlara göre, Chainlink, Dapps’in kendi kendine yapılan Bilgilendiemenin konuşlandırılmasını sağlarken ihtiyaç duydukları çok çeşitli giriş ve çıkışlara güvenli erişimden yararlanmasına izin verecek. Solana kısa bir süre önce, geliştiricilerin entegrasyonun bir parçası olarak her çeşit merkezi olmayan finans ürünlerini tasarlamalarına yardımcı olacak Solana Hızlandırıcısını duyurdu. Ek maliyetler, fazla zaman, güvenlik tuzakları, vb. Gibi kendi kendine yapılan kehanetlerin konuşlandırılması sırasında ortaya çıkan çok çeşitli önemli engelleri korumaya yardımcı olacaktır. Solana ekibi, Chainlink ağı tarafından sunulan çoklu kazançlı özellikleri aşağıdaki gibi çıkarmayı hedefliyor:

Eşsiz yürütme hızı
Güvenlik risklerinden kaçınma yeteneği
Dağıtım ve iletişim uzmanlığı
Kurcalamaya dayanıklı girişler ve çıkışlar
Tüm Dapps’lerin ihtiyaçlarına uygun ileri teknoloji çözümler üretebilme
Chainlink, günümüzde en sıralı ve popüler oracle ağlarından biri haline gelmiştir. Chainlink tarafından sunulan Fiyat Referans Sözleşmeleri geliştiriciler arasında oldukça popülerdir. Sözleşmeler, ETH / USD, CHF / USD, ETH / BTC dahil olmak üzere 25’ten fazla DeFi fiyat beslemesini güvence altına alan bir grup merkezi olmayan oracle ağıdır. Bu sözleşmeler 30 bağımsız, güvenlik incelemesi ve Sybil dirençli düğümden en az yedisi ile sabitlenmiştir.

Solana, parçalama ve ikinci katman gibi karmaşık çözümlerden kaçınırken saniyede 50-65 bin işlem ve 400ms blok süreyi destekleyen devrim niteliğinde bir blockchain ağıdır. Dünyanın ilk web sınıfı blok zinciri olarak parlayan Solana, kitle blok zincirinin benimsenmesini teşvik etmeye çalışıyor. Tarihin İspatı adlı benzersiz bir konsensüs algoritması kullanır.

Kripto Haber