Çin İnternet Düzenleyici Lisansları 197 Blockchain Projeleri

04.04.2019
20
A+
A-
Çin İnternet Düzenleyici Lisansları 197 Blockchain Projeleri

Bireylere bilgi hizmetleri sunan blockchain şirketlerinin yeni listesi, Baidu, Alibaba ve Tencent’in BAT kampını içeriyor. Uzayda çalışma izni alan diğer bazı küçük blockchain girişimleri de vardır.

Şu anda Baidu’nun üç farklı kayıtlı blockchain projesi var. Baidu Blockchain Engine (BBE), super Chain adlı blockchain protokolü ve ayrıca fotoğraf servisi Totem olarak bilinen blockchain arama motorundan biri. Aynı zamanda, JD.com, Çin perakende devi, bir hizmet (BaaS) platformu, bir blockchain özellikli izlenebilirlik platformu ve bir bulut blockchain tabanlı veri hizmeti platformu olarak bir Blockchain vardır.

Çin’de blockchain teknolojisi ile çalışan ve blockchain hizmetleri geliştiren birçok büyük isim var. Bu isimler Ping an sigorta, Çin Zheshang Bankası veya WeBank içerir. Bu arada, VeChain (VEN) ve BUMO (BU) da servis sağlayıcılar olarak tescil edilmiştir.

CAC, bu 197 blockchain projesinin ürünlerini veya hizmetlerini ticari amaçla kullanmasına izin verilmediğini bildirdi. Ajans bu kayıtlı projeleri yakından takip edecek.

Çin, kripto para birimleri ve dijital varlıklara karşı çok sert önlemler alıyor. Blockchain teknolojisi, bunun yerine, pazarda lider olmak için Çin hükümeti tarafından benimsenmiştir ve teşvik edilmiştir.

Çin’deki blockchain servis sağlayıcılarının, kullanıcıların bir kimlik veya telefon numarası kullanan kullanıcılar için gerçek ad kaydı uyguladıklarını doğrulamak için de gerekli olduğunu belirtmek gerekir. Bu, hükümetin içinde faaliyet gösteren şirketleri kontrol eden pazarda önemli bir rol oynadığını göstermektedir.

Kripto Haber