Cisco Systems, Singapur’da Ortak İnovasyon Merkezi Açtı, Blockchain Teknoloji Gelişimini Teşvik Etti

26.02.2019
215
A+
A-
Cisco Systems, Singapur’da Ortak İnovasyon Merkezi Açtı, Blockchain Teknoloji Gelişimini Teşvik Etti

Cisco Systems, dünya çapında bir düzine Ortak Yenilik Merkezini başlatmaktan sorumlu olan uluslararası bir teknoloji ve BT firmasıdır. Bangkok Post’un haberine göre, şirket Singapur’da bulunacak başka bir yer açmayı seçti.

Cisco’dan CTO Dave Ward, bu yeni lansmanın Singapur’da yeni teknolojinin oluşturulmasına yardımcı olacağını söyledi.

Özellikle, şube siber güvenlik, blok zinciri teknolojisi ve Nesnelerin İnterneti (IoT) için gereken ilgiyi vurgulayacaktır. Ayrıca, BT firması bu çeşitli teknolojilerin eğitim ve kamu yönetimi de dahil olmak üzere farklı endüstrilerde kullanıldığını göstermeye yardımcı olacak birkaç prototip sunmayı planlamaktadır.

Rotterdam Projesi, merkezin üzerinde çalışacağı kilit çabalardan biri olmasına rağmen, liman operasyonunun çeşitli yönlerinin otomasyonu için çalışmalar yapılacak. Bu sektörler, 2023 yılına kadar gerekli otomasyonu görmesi gereken araçlar, kargo, vinçler, raylar ve su seviyelerini içerir. Ayrıca, oluşturulan teknolojinin Singapur ve Tayland’daki liman geliştirme ihtiyaçlarına da uygun olması gerekir.

Cisco, son birkaç yıldan beri sürekli bir blockchain teknolojisinin savunucusu olmuştur. 2017’de Enterprise Ethereum Alliance’a (AÇA) bile katıldılar. Mevcut piyasa verileri AÇA’nın şu anda tüm dünyadaki en büyük açık kaynaklı blok zinciri girişimi olduğunu gösteriyor.

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi ile gizli grup iletişimine blok zinciri teknolojisini uygulamak için geçtiğimiz yıl Mart ayında Cisco tarafından bir patent başvurusu yapıldı. Patentteki bilgilere göre, blockchain teknolojisinin kullanımı ele alınacak

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.