CNBC’den Brian Kelly 2020’ye Kadar Bitcoin ETF’nin Onaylanmayacağını Düşünüyor

08.02.2019
27
A+
A-
CNBC’den Brian Kelly 2020’ye Kadar Bitcoin ETF’nin Onaylanmayacağını Düşünüyor

BKCM LLC’nin kurucusu ve CEO’su Brian Kelly, Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından çok geçmeden onaylandığını görmeye istekli olan kripto yatırımcıları için kötü bir haberi var. CNBC’nin Crypto Trader şovunun son röportajına göre, Kelly bu yıl Bitcoin ETF’yi görmemizin çok zayıf bir ihtimal olduğuna inanıyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın neden olduğu hükümetin kapatılması nedeniyle, VanEck ekibi ETF’in “çatlaklardan kayacağından” korkuyordu, bu yüzden önerilerini emekli ettiler. Hükümet normale döndüğü anda yeniden başvurdular.

VanEck Bitcoin ETF en çok hevesle beklenen ETF’dir, bu nedenle tüm kripto yatırımcıları umutlarını sepetlerine koyuyor. VanEck ETF başarısız olursa, endüstrinin başka bir yere bakması gerekir.

Brian’a göre, kripto endüstrisinin ETF’yi bu kadar kısa sürede görmemesinin ana nedeni, şu anda SEC tarafından düzenlenmiş olan uluslararası bir kripto değişiminden yoksun olmasıdır. SEC’in daha önce açıkça belirtmiş olduğunu, ancak bu pazarda küresel erişime sahip bir şirket tarafından kendileri tarafından düzenlenecek olan ETF’leri onaylayacaklarını açıkça belirtti.

Bu ne yazık ki, şu anda mevcut bir şey olmadığı için büyük bir sorundur ve ABD merkezli Coinbase gibi potansiyeli olan şirketler bile SEC’in ihtiyacı olan şirket olmaktan uzaktır.

Brian, ülkedeki lider kripto değişiminin SEC için “görünüşte yeterince iyi olmadığını” belirtti, çünkü ETF zaten burada olsaydı. Bununla birlikte, Coinbase’in bir gün yeterli olup olmayacağını düşündüğünü teyit etmedi.

kriptopara