Cointelegraph ct.com alan adını satın aldı

11.10.2018
54
A+
A-
Cointelegraph ct.com alan adını satın aldı

Kriptopara Dünyası büyüdükce bu sektörün baş aktörü olanlar ve olmak isteyenler yatırımlarına devam ediyor.Geçtiğimiz aylarda block-chain.com alan adının 1,5 milyon$ gibi bir rakama satılması,crypto.com domainin mco coin tarafından rakam telaffuz edilmesede 10 milyon euro gibi tahmini bir rakama satılması sektöre ilgi duyan aktörlerin gitti gide büyüdüğünü gösteriyor.

Sektörün en büyük medya kuruluşlarından biri olan Cointelegraph kendi adının kısaltması olan ct.com domainini satın aldı.Rakam tam olarak bilinmesede 2 harfli kısa domainlerin rakamları milyon$ bulmaktadır.

Türkiye alan adı vizyonu konusunda biraz maalesef dar görüşlü,Dünya’da bu konuda marka ve yatırım çok fazla iken Türkiye’de bunun farkına varan kurumsal yapıdaki firma sayısı parmakla sayılmayacak kadar azdır.

Fakat Türkçe kriptopara alan adlarınada Türklerden çok yabancıların ilgisinin daha fazla olduğu özellikle yabancı borsa ve yatırım sitelerinin bu tarz görüşmeler yaptığının haberlerini almaktayız.Bakalım kripto para Türkiye’de bu tarz haberleri çok yakından duyacağımızdan eminiz.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.