Mt.Gox ve Kraken Müzakerelere Başladı

11.10.2018
89
A+
A-
Mt.Gox ve Kraken Müzakerelere Başladı

MT GOx 2015 yılında Dünya’nın en büyük bitcoin borsasıydı,Neredeyse Dünyada oluşan hacmin %80 nini oluşturuyordu.2015 yılında şirket bitcoinlerin çalındığını ve iflas ettiğini açıkladı.İşte bu süreçten sonra ilginç olaylar silsilesi başladı,bir çok insanın onbinlerce btc’si maalesef kayboldu

Şirketin aynı zamanda Kraken ile bir ortaklığı bulunuyordu.MT Gox’taki hesapları olan birçok kişi artık şifrelerini bile bilmiyor ve tüm süreç şaşırtıcı kağıt iddiaları ve e-postaların bir labirentiydi. Tüm bunlar MT Gox ve Kraken arasındaki müzakerelerin başlangıcında sona eriyor.

MT Gox, Nobuaki Kobayashi’nin mütevelli heyeti, görüşmelere başlamak için Kraken (Payward Inc) işleten şirketle bir mutabakat anlaşması imzaladı. Belgeye göre, taraflar gelecekteki desteği Payward In’den tartışacaklar. Belgeye göre, tüm ilişkiler yasal olmayan bağlayıcı beyanlardır.

Bu çok uzun ve göz kamaştırıcı tünelin sonunda bir miktar ışık var, ancak MT Gox mütevelli ve Kraken’in tekrar konuşması, Kraken’in kripto fonlarını yeniden dağıtabilmesi için en azından küçük bir şans olduğu anlamına gelebilir. anlaşmadan önce 2015 yılında olması gerektiği gibi.

Bakalım bu süreç sonucunda mağdur insanlara ödeme yapılabilecek mi,işte burda bir nokta ortaya çıkıyor kriptopara borsaları ne kadar güvenli? işlem hacmi En büyük olan bir borsada yaşanan 3 yıldır devam eden bur süreç insanları kriptopara borsalarına karşı daha dikkatli davranmaya itiyor.

Maalesef ülkemizde de yaptığımız araştırmalarda bir çok btc ve altcoin sahipleri kriptoparalarını hem yerli hem yabancı borsalarında tutuyorlar.

Bizim kriptopara Türkiye olarak tavsiyemiz eğer bir trader değilseniz ve borsalarda alsat yapmıyorsanız,uzun dönemli yatırımcı iseniz kesinlikle kripto paralarınızı kendi cüzdanlarında yada soğuk cüzdan aracı uygulamalarda saklamanız daha sağlıklı olacaktır.

kriptopara