EOSİO Labs, Açık Kaynaklı bir Evrensel Kimlik Doğrulayıcı Kütüphane Deposunu Piyasaya Sürüyor

07.04.2019
24
A+
A-
EOSİO Labs, Açık Kaynaklı bir Evrensel Kimlik Doğrulayıcı Kütüphane Deposunu Piyasaya Sürüyor

EOSiO Labs adlı tescilli ‘Açık İnovasyon’ hub’ını piyasaya sürdükten bir gün sonra Block.one, Universal Authenticator Library Github deposu ile tekrar başlıklara geri döndü. Hızla yükselen Cayman Adaları’na kayıtlı yazılım teknolojisi ve DApps platformu, Twitter çıkışı aracılığıyla büyük duyuruyu yaptı.

Medium.com kanalında derinlemesine yayınlanan duyuruya göre, UAL deposu, geleceğin özel anahtar yönetiminde neler içerdiğini kontrol edecek ve değerlendirecektir. Temel olarak, hem canlı EOSIO geliştirici topluluğunun hem de bu yazılım teknolojisi ve DApps platformunun yararı için EOSIO cüzdan ekosistemini keşfetme görevini güçlendirecektir.
Block.one’un ekibi, EOSIO’nun cüzdan ekosistemini oluşturmaya odaklandı

EOSIO cüzdan ekosistemi ve uygun erişim anahtarı ve şifre yönetimi ihtiyacı, EOSIO cüzdan ekosisteminin oluşumunu büyük ölçüde bilgilendirdi. Blockchain alemlerinde, cüzdanlar insanların uygulamalarla etkileşime girmesini sağlayan birincil ‘konektörlerdir’. Ancak ortaya çıktığı gibi, pek çok insan bugünlerde Blockchain uygulamalarından faydalanan milyonlarca kişiyle karşılaştırıldığında belirteç depolamakla ilgilenmiyor.

Ve böylece, Block.one’un Blockchain tabanlı yazılımı daha iyi kullandığını fark etmesi için, cüzdanları doğru erişim kilit yöneticileri haline getirmek zorundadır. Tamamen tamamen geliştirildikten sonra bir ‘kimlik doğrulayıcı’ olabilir, ancak yalnızca ‘cüzdan’ terimini kullanır.

EOSIO cüzdan ekosisteminde gelişme devam etmektedir. İşte bu nedenle, şirket özel bir cüzdanı başlatmak yerine, bir Açık Kaynak Yazılımı olarak sunmayı seçti. Bu alternatif yaklaşım, uygulama geliştiricilerin Kimlik Doğrulayıcı’nın yükseltilmesinin bir parçası olmalarını etkili bir şekilde sağlar.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.