Ethereum Eko Sistemi

10.10.2018
66
A+
A-
Ethereum Eko Sistemi

Ethereum alt yapısı ve eko sistemi hali hazırda en çok kullanılan blockchain sistemi diyebiliriz.İşte ethereum eko sistemini oluşturan en önemli 3 Faktör,Kısaca diyebiliriz ki Ethereum kripto para piyasasının en önemli aktörlerindendir.Gelişimi ile ilgili bilgiler edinmenin en önemli nedeni ekosistemidir.

Beacon Zinciri

İşaret Zinciri, Ethereum geliştiricileri tarafından araştırılan bir seçenektir. Bu çözüm, Ethereum’un kanıtlama ve paylaşma konseptine geçişini sağlar. Beacon Zinciri esas olarak ana blok zinciri ve burkulma zincirlerini birbirine bağlar ve ana zincirin, kırılan parçalardan hangi blokların zaman içinde eklenmesi gerektiğini bilmesini sağlar. Ana blok zinciri bir hak kazımı yoluyla onaylandıktan sonra, her zaman Beacon Zincirinde yer alacak ve ona yakın bir bağlantı sağlayacaktır.

Casper FFG

Casper FFG’nin blockchain’in geleceğine entegrasyonu spekülasyona dayanıyor. Birçoğu bunu Casper için bir doğrulayıcı ve keskinleştirici olarak görüyor. FFG yönüne katılmak isteyenler, ağ etkinliğini doğrulamak için 1.500 ETH’lik bir pay sahibi olmalıdır.

Son aylarda Casper FFG’nin kullanımı ile ilgili bazı endişeler de olmuştur. Nihayetinde blockchain’e eklenip eklenmeyeceği belirsiz olsa da, bu mümkündür.

eWASM

Son olarak, eWASM, Ethereum’un geleceğinde önemli bir role sahiptir. İlk olarak, geleneksel Ethereum Sanal Makinesi üzerinde kayda değer performans avantajları sunma kabiliyeti nedeniyle, EIP 48’in bir parçası olarak önerilmiştir. Günümüzde, Web-demontajının alt kümesi olarak kullanılmasına rağmen, EVM’nin “ikinci bir geni” olarak görülmektedir.

Web montajı, hızı ve boyutu iyileştirme yeteneği nedeniyle web için yeni standart olabilir. Ayrıca, Ethereum ve dApp geliştiricileri için değerli olabilir.

kriptopara