Forbes ve Civil Platform Blockchain Ortaklığı

10.10.2018
87
A+
A-
Forbes ve Civil Platform Blockchain Ortaklığı

Forbes dergisi Blockchain gazetecilik ağı Civil ile bir ortaklık duyurdu. Ortaklık, Forbes’in Sivil platformu kullanarak içerik yayınlayan ilk büyük medya markası olduğunu görecek.

Yeni girişim, Forbes’in haberlerin sadakatini olumlu yönde etkileyebilecek ve hatta potansiyel olarak şirketin yeni gelir akışlarını veya veri kullanımı yoluyla kitle katılımı biçimlerini keşfetmesine yardımcı olabilecek bir araç olarak blockchain tabanlı gazetecilikle deney yapmasını sağlayacak.

Forbes’den Ürün ve Teknoloji Kıdemli Başkan Yardımcısı Salah Zalatimo ortaklığa yorum yaptı,

Forbes ve Civil gazetecilik misyonuna tutkuyla inanıyor ve birlikte içeriğimizin etrafında eşi benzeri görülmemiş bir düzeyde kitleler sağlayabiliriz. Ayrıca yazarlarımızın erişimini genişletebilir ve zamanla yeni gelir kanallarını tespit edebiliriz.

Bu anlaşmaya göre Forbes, makalelerinin bir kısmının meta verilerini, bilgilerinin değiştirilemeyeceği veya silinemeyeceği bir sivil platformda yayınlamaya başlayacak. Bu deney başarılı olursa, Forbes, 2019’un bir noktasında tam makale veri tabanından Sivil ağa meta verileri vermeyi vaat etmiştir. Sivil aracılığıyla makale meta verilerini yayınlamak, yakınlarda sendikasyon ve lisanslama teknolojilerini etkinleştirmek gibi yeni blockchain kullanım durumlarının yolunu açabilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.