Forbes Blockchain 50 tanıtımı: hangi şirketlerin DLT avantajlarını aktif olarak Araştırdığını öğrenin

18.04.2019
21
A+
A-
Forbes Blockchain 50 tanıtımı: hangi şirketlerin DLT avantajlarını aktif olarak Araştırdığını öğrenin

Kripto para birimleri, 2018’in son aylarında sadece soğuk bir kıştan kurtuldu, ancak şimdi, bitcoin gibi dev kripto para birimlerinin arkasındaki temel teknolojiyi satın almak veya kullanmak isteyenlerden yeni işletmeler ve kurumsal yatırım için artan bir ilerleme var.

Bunun en önemli örneklerinden biri de ‘DTCC tarafından gider Mevduat güven ve takas Corporation, mali tarih ve kayıt tutma olduğunu.’Özetle, şirketin kendisi behemoth tutan bir kitap olarak çalışır, şaşırtıcı bir toplam tutmak 90 günlük bazda milyon işlemler.

Bunu perspektiften belirtmek gerekirse, bu aynı işlemler, hisse senetleri, çeşitli kurumsal tahviller, yatırım fonları ve ticaret türevleri arasında değişen menkul kıymetlerde dünyanın 48 trilyon dolarlık çoğunluğunu temsil etmektedir.

Muhasebe ve kitap tutma dünyasında ne kadar evrim geçirdiğini düşünmek dikkat çekicidir. Sadece bir ya da iki yıl önce, bu aynı hesapların, elle muhasebeleştirilen evrakların bol miktarlarıyla halledilmesi meselesiydi.

O zamandan beri, elektronik üzerinde muazzam bir hamle yaptı, ama bu geçiş rağmen, hala mevcut üyelerinin binlerce çoğaltılması gibi uzlaşmaları çeşitli prosedürler gider saat çok büyük bir miktar.

DTCC için çözüm? Önümüzdeki birkaç ay içinde, şirket şimdiye kadar görülen blockchain teknolojisinin en büyük uygulama projelerinden birinde başlayacak. Takıma göre, popüler kripto para birimlerinin arkasındaki temel teknoloji olan blockchain teknolojisi, canlılığını test etmek için hesaplarının nispeten daha küçük bir miktarını depolamak için kullanılacaktır.

Toplamda, 10 trilyon dolardan fazla kredi türevine ilişkin bilgilerin güvenli bir şekilde depolanması için kullanılan ticaret bilgi deposunda yaklaşık 50.000 hesap için kayıtlar tutulmaktadır. Aynı hesaplar daha sonra AxCore olarak bilinen özel bir dijital varlık defterine taşınacaktır. Yakın gelecekte, tüm hesaplar veritabanı katmanları için herhangi bir ihtiyaç kaldırarak, tüm esnaf tek bir gerçek zamanlı hesap erişimi olacaktır.

DTCC, büyük çok uluslu şirketlerin blockchain teknolojisini nasıl kullandıklarının önemli örneklerinden birini oluşturuyor. Blockchain, Walmart’ın bulduğu gibi, lojistik ve nakliye endüstrisi arasında popülerlik kazandı. büyük süpermarket zinciri, tedarikçilerden bir dizi gönderiyi sorunsuz bir şekilde izlemek için blockchain’i kullanıyor ve böylece gereksiz bozulma, kirlenme ve kayıp riskinde azalmaya izin veriyor.

Bugüne kadar Walmart, gelecekteki ürünler için toplam 50 blockchain ile ilgili patent açtı.

Seagate, sabit disk geliştiricisi DTCC ve Walmart’a ek olarak, sahteciliğe karşı savaşmak için blockchain’i de kullanıyor. metlife, kullanıcıların gestasyonel diyabet gibi koşullar için pozitif test eden ebeveynleri bekleyen iddiaları anında ödemelerine izin veriyor.

Peki Neden Blockchain?


2018 beraberinde getirdiği bile 2017 ile ICO tarafından finanse edilen projelerin kripto para yükselişini ve kör boğa çalıştırın getirdi ise soğuk diyalektik, kurumsal faiz ve çok uluslu şirketlerin giderek de şirketler milyarlarca dolar tasarruf ederken iş çeşitli süreçleri hızlandırmak, büyük ölçüde şeffaflık ve güvenlik seviyesini artırmak, sahip olduğu potansiyel ışığında hem kripto para yanı sıra temel teknoloji kucaklayan edilmiştir.

Uluslararası veri Ürün tarafından son araştırmalar sayesinde, üzerinde 2019 dramatik bir artış olmuştur. blockchain teknolojisine hükümet ve kurumsal ilgi miktarı. Bu yıl itibariyle yaklaşık 2.9 milyar dolara ulaşan harcamalarla, 89’e kıyasla 2018 yüzde üzerinde önemli bir artış var. IDC, bunun 12.4 tarafından 2022 milyar dolara ulaşacağını öne sürüyor.

Harcamalardaki bu artış, üst düzey yöneticilerin ve C düzey yetkililerinin katılımındaki artışla da karşılanmaktadır. PwC, 600 yöneticilerinden 2018 üzerinde görüşülen 84 yüzde ve şirketlerinin blockchain’e bir miktar kapasite kattığını tespit eden bir anket düzenledi.

Blockchain’de 50 büyük isim


Çok sayıda ev ödevi yapılmakla birlikte, çok sayıda endüstri Danışmanı, konuşmacı ve uzmanla iletişim kurmanın yanı sıra titiz bir araştırma yaparak, blockchain teknolojisini kullanan yaklaşık 50 büyük şirketin kapsamlı bir listesini sunuyoruz.

Daha spesifik olarak, bu top 50, minimum gelir akışı getiren veya yaklaşık 1 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip olan şirketlerden oluşur. Daha önce de gördüğümüz gibi ABD merkezli şirketlerin ihtiyaçları için blockchain teknolojisi uygulama konusunda öncülük ediyor.

Gereksiz evrak işlerini kesmekten, sigorta yerleşimlerinin ve ödemelerin ardındaki tüm süreci hızlandırmak da dahil olmak üzere belirli günlük süreçleri izlemeye. Bir zamanlar anti-establishment teknolojisi hızlı bir şekilde go-to aracı haline geldi.

Boardroom için blockchain Co-gözle
İronik olarak, bu şirketlerin inşa ettiği bir blockchain geleceğinin versiyonu, çoğunlukla, blockchain’in kurucularının ve erken evlat edinenlerin öngördüğü şeyden çok farklı.

Birçok cryptocurrency idealisti, doğrudan ve demokratik olarak bağlı bireylerin küresel, kamusal bir ağını hayal ederken, aracılar olmadan, bu şirketler—birçoğu DTCC gibi aracılar-merkezi yönetimden kar elde etmek için kullanacakları özel ağlar inşa ediyorlar.

Aşağıdaki liste, her şirketin kullandığı dağıtılmış defter platformunu tanımlar. Devam belirli blockchain projeleri hakkında daha fazla bilgi için, şirketin adına tıklayınız.

Kripto Haber