Gibraltar Borsası, Finansal Firmaların Blockchain Tabanlı Menkul Kıymetleri Listelemesine İzin Veriyor

11.04.2019
37
A+
A-
Gibraltar Borsası, Finansal Firmaların Blockchain Tabanlı Menkul Kıymetleri Listelemesine İzin Veriyor

Gibraltar Menkul Kıymetler Borsası (GSX), finansal firmaların tokenize menkul kıymetlerini platformunda listelemelerine izin veriyor. Bilgi, Gibraltar Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (Gfsc) gerekli izinleri aldıktan sonra değişim tarafından Salı günü serbest bırakıldı.

GSX Tokenized Menkul Borsası

Gibraltar Borsası artık firmaların GSX Küresel Pazar platformunda kurumsal ve konvertibl tahvilleri, varlık destekli ve türev menkul kıymetlerini listelemelerine izin verecek. GSX grubunun CEO’su ve kurucusu Nick Cowan, daha fazla likidite havuzu açmak ve likit olmayan varlıkları yatırımcılara daha erişilebilir hale getirmek istediklerini söyledi.

İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre gibi Avrupa Birliği (AB) dışındaki diğer ülkelerden şirketler değişim ile çalışabilecekler. Bu firmalar finansal ürünlerini pazara sunabilecekler.

Gibraltar Blockchain Exchange (GBX) geçtiğimiz günlerde piyasa katılımcılarına hizmet sunmak için Kasım ayında gfsc’den bir lisans aldı.

Cowan, borsada işlem gören fonların (Etf’ler) gelecekte de serbest bırakılabileceğini yorumladı:

Etf’ler, GSX grubunun özellikle Gibraltar’taki en büyük fon yöneticilerinden biri olarak konumumuzu göz önüne alarak ilgilendikleri ürünlerdir, yani gelecekteki etf yapılanmasını ve ihracını destekleyebiliriz.”

Kripto ile ilgili döviz ticareti fonları ABD’de tartışıldı, ancak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), farklı şirketler tarafından yapılan mevcut önerileri onaylayıp onaylamayacağına henüz karar vermedi. Son yıllarda, piyasa manipülasyonu ve yatırımcıların korunmasıyla ilgili endişeler nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici Kurum tarafından birkaç ETF önerisi reddedildi.

Kripto Haber