Google, Sahte Zararlı Yazılım Engelleyicisi Hedeflenmeden Blockchain.com’u, MyEtherWallet Kripto Kullanıcılarını Kaldırdı

16.03.2019
30
A+
A-
Google, Sahte Zararlı Yazılım Engelleyicisi Hedeflenmeden Blockchain.com’u, MyEtherWallet Kripto Kullanıcılarını Kaldırdı

Sahte Kötü Amaçlı Yazılım Engelleyici Hedefindeki Blockchain.com, MyEtherWallet Kullanıcıları
Kripto kullanıcıların temkinli olmayı öğrendikleri ve birçok dolandırıcılığa engel olmak , bir kullanıcının kripto para kazım için kullanan bilgisayar sistemi onların rızası olmadan kötü amaçlı yazılım tarafından işgal edildiğinde malware ve cryptojacking, sorunu da vardı. Bunun bir sonucu olarak, bazı bilgisayar sahipleri şimdi kendi sistemlerinde anti-malware yazılımı yüklüyorlar.

Ne yazık ki, suçlular, kullanıcıların özel anahtarlarını çalmak için sahte bir airdrop’a katılmalarını sağlamak için bir Google Chrome uzantısının Bir Anti-malware programı olarak parading olduğu ortaya çıktıkça, bundan yararlanmaya karar verdiler.

Bilgisayar İşgali
Söz konusu uzantı Nocoin olarak bilinir ve EtherscamDB Harry Denley tarafından kamuya açıklandı. Raporuna göre, program bir anti-malware yazılımı gibi görünmek için tasarlanmıştır.

Kurulduktan sonra, kullanıcıların suçluların erişebileceği ve onlardan çalabilecekleri Kripto cüzdanları için özel anahtarlar sunmaları istenecektir. ilginç bir ayrıntı, programın kullanıcılarını hedeflediği myetherwallet (MEW) ve Blockchain.com popüler kripto cüzdan sağlayıcıları .

Şüpheleri atmak için, program başlangıçta söz verdiği işi yapıyor gibi görünüyordu.

DENLEY,” BAŞTAN BERİ, OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ GÖRÜNÜYORDU — ÇEŞİTLİ CRYPTOJACKİNG KOMUT DOSYALARI (COİNHİVE, MİNERALT, WEBMİNERPOOL) TESPİT EDİLDİ VE İŞİNİ YAPTIĞINI BİLDİRMEK İÇİN GÜZEL BİR KULLANICI ARAYÜZÜ VARDI ” DİYOR.

Daha sonra, kullanıcının herhangi bir Huobi airdrop belirteçleri olup olmadığını görmek için kontrol edeceği genel bir adres isteyecek ve bundan sonra kullanıcının özel cüzdan anahtarlarını vermesi istenecektir. Eğer böyle yapsalardı, onların paralarını kaybeder. Müşterilere sunulan ERC20 Ethereum ağ tabanlı bile aslında değersizdir.

Uzantı, Google’a bildirilmeden ve indirilmeden önce 200’den fazla kez indirildi.

Paralar İçin Kimlik Avı
Phishing dolandırıcılığı internet kitaplarında eski hileler biridir ve hala insanların e-posta adresleri, sosyal medya sayfaları veya banka hesaplarına erişmek için olsun, bugün kullanılmaktadır.

Çoğu internet kullanıcıları, ancak, kimlik avı dolandırıcılığı ve kendileri korumak için nasıl aşina. Cryptocurrency’nin ortaya çıkmasıyla birlikte, onları bu suçlular için muhtemel bir hedef haline getiren eğitimli olmayan yeni ve savunmasız bir demografik var.

Kripto Haber