Hindistan’ın En Büyük Yazılım Şirketi Tata (TCS), Yeni Blockchain Geliştirme Platformlarında Çalışıyor

18.03.2019
235
A+
A-
Hindistan’ın En Büyük Yazılım Şirketi Tata (TCS), Yeni Blockchain Geliştirme Platformlarında Çalışıyor

En büyük Hint BT şirketi Tata Consultancy Services Limited (TCS), şu anda çok çeşitli blockchain projeleri üzerinde çalışıyor. Bunu yapmak için şirket, R3’ün blockchain platformu tarafından sağlanan hizmetleri kullanıyor. Ayrıca Microsoft Azure Blockchain ile çalışıyorlar. Bunun arkasındaki temel amaç, işin farklı sektörlerinde dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) uygulamaktır.

TCS Blockchain teknolojisini kullanıyor
ANİ tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, TCS farklı çözümler sunan beş farklı blockchain mimarisi üzerinde çalışıyor. Dijital kimlik veya varlıkların tokenizasyonu gibi farklı blockchain ile ilgili çözümler sunmak istiyorlar. Dahası, bir izleme sistemi geliştirmeye de çalışabilirler.

Bunu yapmak için, TCS R3’ün blockchain çözümü Corda Corda Enterprise kullanıyor olacak ve Microsoft Azure cloud’da barındırılacak. Piyasa değeri açısından, TCS dokuzuncu en büyük BT şirketidir. Firma, gelecekte ölçeklenebilecek çapraz endüstri blockchain platformları geliştirmeye odaklanmaktadır.

TCS Blockchain Hizmetleri küresel Başkanı Lakshminarasimhan Srinivasan, şunları söyledi:

“Bu platformlarda inşa ettiğimiz çapa çözümlerinden bazıları, beceri pazarı, lüks malların sahteciliği, uygun fiyatlı hareketlilik, 5G için paylaşılan Telekom altyapısı ve sadakat ve ödül programları içermektedir.”

Şimdiye kadar, bu çözümlerin başlatılması için hala zaman çizelgesi yok. Bununla birlikte, şirket, çapraz endüstri blockchain platformlarının yakın gelecekte teknolojinin benimsenmesini artırmasını bekliyor.

Buna ek olarak, TCS da blockchain alanında bir pazar konumu üzerinde çalışıyor. Yazılım santrali TCS, kuvars adlı blockchain çözümünü sunuyor, şirketlerin finansal ekosistemde DLT’Yİ kullanmasına ve para taşıma maliyetlerini azaltmasına izin veriyor.

Srinivasan’a göre, DLT ve şeylerin interneti (IoT) gelecekte geliri artırmak için yeni fırsatlara yol açacaktır. Dahası, bu teknolojilerin hiper-verimlilik ve iş dönüşümü süreceğini belirtti.

Teknoloji Mahindra, başka bir BT şirketi, aynı zamanda farklı sektörlerde blockchain teknolojisinin uygulanması üzerinde çok boğa olmuştur. Firma, bir blockchain bölgesi inşa etmek amacıyla Telangana devlet Hükümeti ile bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladı. Mahindra, blockchain ile ilgili bir platform oluşturmak ve istenmeyen Telekom iletişimlerini düzenlemek için Microsoft ile de çalışıyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.