Hızlı Ether Yanmasının Arkasında Ne Var? 63,5 Milyon Dolarlık ETH Bir Haftadan Kısa Sürede Yakıldı

11.08.2021
17
A+
A-
Hızlı Ether Yanmasının Arkasında Ne Var? 63,5 Milyon Dolarlık ETH Bir Haftadan Kısa Sürede Yakıldı

Dune Analytics’e göre, NFT pazar yeri OpenSea, 2.638 ETH’nin biraz üzerinde en yüksek Ether yakma miktarını oluşturuyor. Etherscan’a göre, son birkaç gündür Eth gaz meraklıları listesinde de en üst sırada yer alıyor.

Axie Infinity, bir süredir ikinci en büyük ağdaki gaz tüketimine de öncülük ediyor ve 1.329 ETH ile üçüncü en büyük ETH brülörü. SpacePoggers ve COVIDPunks da çok fazla çekiş kazanıyor ve en iyi 10 ETH brülörü arasında yer alıyor.

NFT çılgınlığı ilk olarak bu yılın başında hız kazandı ve kripto piyasasının geri kalanı Nisan ve Mayıs aylarında zirveye ulaşırken, NFT’ler sadece yükselişlerine devam etti.

NFT’nin devam eden popülaritesi, Haziran ayında tek haneli olarak düşen ve şimdi 50 gwei’nin üzerine çıkan ETH gaz ücretlerinde bir artışa neden oldu ve yakılan ETH miktarının hızlanmasına yardımcı oldu. Ethereum ağı ne kadar çok kullanılırsa, gaz fiyatı o kadar yüksek, Ether o kadar fazla yakılır.

Geçen hafta boyunca, CryptoPunks NFT koleksiyonu, En İyi NFT Satışlarına tamamen hakim oldu ve en iyi on NFT satışından altısını oluşturdu. Dapp Radar’a göre en iyi punk, 1.500’den fazla ETH, yaklaşık 4.358 milyon dolar karşılığında satıldı.

kriptopara