Huobi ile Eos Arasında Oy Karmaşası

04.10.2018
61
A+
A-
Huobi ile Eos Arasında Oy Karmaşası

Geçen hafta Çin toplumunda dolaşan bir belge, Huobi kripto para değişimi takas platformu ve EOS (EOS) blok zinciri dahil olmak üzere diğer blockchain girişimleri arasında karşılıklı oylama anlaşmaları olduğunu ortaya çıkardı. Anlaşmalar ağın bütünlüğünü tehlikeye atacaktı.

Ağ bloğu üreticilerinin kendi kendini ilan eden kar amacı gütmeyen bir danışmanı olan EOSONE tarafından yayınlanan bilgiye göre, Huobi’nin sahip olduğu açıklayıcı bir Excel elektronik tablo yanlışlıkla kazayla sızdırıldı. Belge, Houbi ve en az 16 Çin blok zinciri işletmesi arasındaki “karşılıklı oy değişimi” ve “kar dağıtımı” iddialarını ağ içindeki konumlarını pekiştirmek için gösteriyor.

1 Ekim Pazartesi günü, Singapur merkezli kriptopara takas borsası, suçlamalara karşı kendini savunan ve belgede listelenen düğümlerle herhangi bir finansal işlemi reddeden bir bildiri yayınladı. Ancak, Twitter’daki cnLedger’e göre, hala araştırılan sızan belgenin bütünlüğünü reddetmiyor.

“Huobi, filtrelenmiş e-tablodaki düğümlerle ($ EOS) finansal ilişkilere sahip olmayı reddediyor. Ancak, filtrelenen dosyanın gerçekliğini henüz reddetmediler, ”dedi.

EOS İttifakı CEO’su Thomas Cox, kendi adına, söz konusu gerçeğin gerçek olduğunu iddia etmek için bütün delillere sahip olmadıklarına dair bir blog yayınladı.

Dan Larimer (DPoS) delegasyon katılım testi, ağı güvenli bir şekilde kullanmak için 21 bağımsız oydan 15’inin gerekmesi şartıyla tasarlanmıştır. Kısa bir süre önce, bazı güncel blok üreticilerinin birlikte koordine edilmesi durumunda, bu durum tüm kullanıcılar için EOS (EOS) blockchain verilerinin işlem güvenilirliğini ve EOS’un DApps için bir platform olarak çekiciliğini sorgulayabilir, ”diyor Thomas Cox.

Bu bağlamda, toplumu “marka zarar verici dram ve cadı avı” yapmaktan kaçınmak için ağın uyuşmazlık çözüm sistemini kullanmaya çağırdı.

EOS, DPoS konsensus sisteminden elde edilen merkezileşmeye yönelik güçlü eğilimlere sahip olduğu için eleştirilmiştir ve bu süreçte daha fazla EOS (EOS) jetonu olanların oylamada daha fazla ağırlığı olacaktır.

kriptopara