Siacoin Yeni Sistem

04.10.2018
103
A+
A-
Siacoin Yeni Sistem

Merkezi olmayan depolama platformu Sia, Bitia ve Innosilicon’ın ASIC madencilik ekipmanını bloke etmek için Sia Coin (SC) blok zincirinde sert bir çatal yapmaya karar verdi ve ağında yalnızca Dikilitaş projesinin ASIC madencilerini etkinleştirdi. Haberler dün şirketin 1 Ekim’de şirketin kurumsal blogunda ortaya çıktı. Açıklama, bu zor çatalı yerine getirme kararının Sia Coin (SC) topluluğu ile mutabakata varıldığını açıklayan David Vorick tarafından yapıldı.

Bu şekilde, Innosilicon’ın SIA Coin (SC) blok zincirindeki tekelini, şu anda madencileriyle SC hash oranının% 37.5’ini çıkartan tekel, Obelisk’i, takımı artık bir sırrı olan platformun tek ASIC madencisi olarak kurmak için iptal ediliyor. Entegre devre, olası saldırganların eylemlerini hafifletmek için bir mekanizma olarak.

Bu bağlamda Vorick, Sia Coin (SC) madencilik ekosisteminin sağlığına katkıda bulunduğu ve kötüye kullanım uygulamalarından kaçındığı sürece, topluluğun uzun vadede diğer üreticileri kabul etmeye açık olduğunu ifade etmektedir. Bir başka yetersiz ASIC tekeli varsa, ekibin başka bir sert çatal yapmak ya da ağı savunmak için başka bir harekete geçme durumunda olduğunu da ekledi.

“Kısa vadede başka bir üretici üretmemiz gerekirse, Obelisk, ağı korumak için kaydedebileceğimiz ve kullanabileceğimiz bir çip tasarımı hazırladı. Sia ademi merkezileştirilmiş depolama platformunda Baş Geliştirici David Vorick, uzun vadede, iyi bir üreticinin, Obelisk’e açıkça başvurmak yerine avantaj sağlayabileceğimiz gizli devre uzantıları olan ASIC’leri geliştireceğini umuyoruz.

Vorick, Sia Coin (SC) blok zincirinde kuralları değiştirmek ve güncellemeyi zorlamak için bir mekanizma bulunmadığından, yükseltmeyi teşvik etmek için yeni bir kod başlatarak sert çatalın teşvik edileceğine de dikkat çekti.

Böylece, insanlar güncellemeyi reddetmek, eski SC bloğunu kullanmaya devam etmek veya ağı iki ayrı zincire bölmek arasında seçim yapacaklardır. Ancak sert çatalın Sia ve Sia Coin (SC) işlevselliği üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.