IBM Hyperledger Blockchain, Fransa Ulusal Memurlar Konseyi (NCC) ile Ülke çapında Anlaşmaya Başladı

15.03.2019
25
A+
A-
IBM Hyperledger Blockchain, Fransa Ulusal Memurlar Konseyi (NCC) ile Ülke çapında Anlaşmaya Başladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan IBM, son zamanlarda Fransa’da büyük bir kazanç elde etti. Ülkenin dört bir yanındaki mahkeme memurları, yakında şirketlerinin yasal kayıt sistemini değiştirmek için şirket tarafından oluşturulan Hyperledger blockchain teknolojisini kullanmaya başlayacak.

Bu, IBM’in Fransa’daki Ulusal Katip Konseyi’yle anlaşması sonrasında gerçekleşecek. Bu raporun başında IBM, testlere ülkedeki bir avukat katiple başladı ve 2019 yılının ilk yarısında sistem tam kapsamlı hale gelmek için sistemde değişiklik yapıldı.

Yeni ortaklığın amacı, memurlara, ülkenin Ticaret Sicilini ve Şirketlerini koruyan ticari Fransız mahkemelerinden memurların, sundukları hizmetlerin hızını ve verimliliğini arttırmalarını sağlamaktır.

Resmi raporlara göre, memurlar ofisleri hakkında önemli bilgileri paylaşmak için yepyeni blockchain sistemini kullanabilecekler. Örneğin, şirketlerin yaşadıkları güçlükler, yasal durumlarındaki değişiklikler, adlar, yeni ofisler ve benzeri durumlar hakkında düzenleyici bilgileri paylaşabilecekler.

Blockchain kullanımından önce asıl zorluk, tüm kayıtları uyumlu tutmak ve aralarında herhangi bir tutarsızlık olmamaktı. Örneğin, bilgilerin güncellenmesi gerekiyorsa, bu, işlerini yapabilmek için işlerini koordine etmek zorunda olan birkaç ofisi içerebilir.

IBM, pilot test sırasında bir kayıt güncellemesinin bir gün sürdüğünü açıkladı. Bu size hızlı gelmiyorsa, işlemin birkaç gün önce sürdüğünü bilmiyorsunuzdur.

Yeni teknolojiyi kullanarak, tüm süreç oldukça hızlıdır ve kayıtların görselleştirilmesi daha kolay olduğu gibi şeffaflıkta da bir yükseltme vardır. IBM, medyaya, ortaklığın Fransız Ticari ve Kurumsal Sicilinin ülkede teknolojik bir lider olmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

kriptopara