IBM, Sınır Ötesi Ödeme Çözümleri Sunmak için Blockchain Tabanlı Bir Stablecoin Oluşturabilir

17.03.2019
24
A+
A-
IBM, Sınır Ötesi Ödeme Çözümleri Sunmak için Blockchain Tabanlı Bir Stablecoin Oluşturabilir

IBM’deki blockchain çözümleri Başkanı Jesse Lund, bankalara yönelik stablecoin ‘in IBM için önemli bir gelişme olduğunu ve sınır ötesi çözümlerine güç verme niyetinin olduğunu söyledi. Lund, 15 Mart’ta Cheddar ile yapılan bir röportajda söyledi.

IBM sınır ötesi işlemler için bir Stablecoin serbest bırakabilir mi?
Birkaç hafta önce, JP Morgan Chase, bankanın müşterileri tarafından zaman ve maliyetleri düşüren işlemleri gerçekleştirmek için kullanılacak olan JPM Madalyonunu başlattı. Lund, Cheddar’a pazar talebinin IBM’İ finansal kurumlara hizmet sunmaya başlamak için kendi stablecoin’i geliştirmeye zorladığını açıkladı.

Bu konu hakkında, Lund yorumladı:

Lund göre, onlar kendi yerli fiat para desteklenen stablecoins kucaklamak eğer bankalar için birçok faydaları vardır. Röportaj sırasında, IBM’in çözümünün JP Morgan’ın dijital varlığına kıyasla nasıl performans sergilediği soruldu.

“Jpmorgan’ın çözümü gibi özel bir para değil, ancak yaptıkları şey onlar için çok mantıklı geliyor. [ … ] JPM’NİN yaptığı şey de yaptığımız şeye muazzam bir doğrulama ekliyor. Ancak stablecoins hakkındaki Görüşümüz, gerçekten daha geniş bir şekilde erişilebilir olmaları gerektiğidir ve Dünya telinin ne yapmak istediği, finansal kurumlar arasında dijital varlıkların fungibilitesini sağlamaktır.”

IBM, hizmetlerini dağıtmak ve “World Wire” ağını güçlendirmek için Stellar (XLM) ile çalışmaktadır. XLM kripto para birimi, IBM’in blockchain World Wire (Bww) adlı sınır ötesi ödeme ağında kullanılacaktır.

Lund, geçmişte IBM’in sınır ötesi ödemeler endüstrisinde yeniliklerin önemli bir yönü olarak stablecoins ile ilgilendiğini ima etti.

Şirketler, finansal şirketler ve bankaların sınır ötesi işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde yapmak için daha kolay hale getirmek için çalışan Ripple gibi diğer firmalar var.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.