IBM ve Beslenme Uzmanları Blockchain Çiftliği Platformu Oluşturmak için Bir Araya Geldi

28.04.2019
18
A+
A-
IBM ve Beslenme Uzmanları  Blockchain Çiftliği Platformu Oluşturmak için Bir Araya Geldi

26 Nisan 2019 Cuma günü Yara International, gezegeni korumanın, açlığı ortadan kaldırmanın ve ürün beslenmesini geliştirmenin yollarını öğrenmeye adamış bir firma ve çok uluslu Bilgi Teknolojisi firması olan IBM, bir dijital tarım platformu oluşturmak için bir ittifak kurdu.

Ortak çaba, yeniliği ve tarımın birden fazla yönünü daha iyi hale getirmek için gerekli motivasyonu teşvik ettiğine inanılmaktadır.

Özellikle ikili, gıda üretimini küresel ölçekte artırmayı planlıyor. Her iki rolüne gelince, Yara, toprak yönetimi ve bitki üretimine odaklanan bir çalışma olan tarımsal bilgisini paylaşacak ve IBM, AI ve dijital platformlar alanında uzmanlığını sunacak.

IBM’in küresel Genel Müdürü tüketici endüstrileri Luq Niazi, ortaklığın özellikle gıda talebinin arttığı bir dönemde gerekli olduğuna inanıyor. Niazi ayrıca, her iki firmanın farklı uzmanlığı ve fark yaratma motivasyonu nedeniyle “işbirliğinin mükemmel bir simbiyoz olduğunu” belirtti.

Yara’nın Terje Knutsen, EVP Satış ve pazarlama, işbirliği konusundaki bakış açılarını da dile getirdi. Özellikle Knutsen, ikilinin tarımla ilgili olarak olumlu ve küresel bir etki yaratacağını vurguladı.:

Bu çiftçiler ormansızlaşma önlemek için mevcut tarım arazileri üzerinde gıda üretimini artırmak önemlidir. Yara ve IBM, verimleri, ürün kalitesini ve gelirlerini sürdürülebilir bir şekilde artırmak için çiftçilik uygulamalarını optimize etmek için profesyonel ve küçük çiftçilere güç veren dijital çözümler geliştirecek.”

Kripto Haber