İngiltere ve ABD : Blockchain, İnsan Kaçakçılığına Karşı Mücadele edecek

13.04.2019
8
A+
A-
İngiltere ve ABD : Blockchain, İnsan Kaçakçılığına Karşı Mücadele edecek

Blockchain teknolojisi, çeşitli yargı bölgelerinde teknolojiyi inceleyerek onlara neler sunabileceğini görerek her ay yeni denemeler kazanıyor. Blockchain’in bazı bilgileri ve diğer birçok özelliği takip etme biçimini göz önünde bulundurarak, son zamanlarda Birleşik Krallık’tan Prenses Eugenie ve ABD’nin Büyükelçisi John Richmond tarafından insan ticaretini durdurma çabalarında kullanılması önerilmiştir. İki telefon uygulamaları kullanımı da bu çabalara yardımcı sona ereceğini ekledi.

Viyana, Avusturya ‘ da düzenlenen (AGİT), Avrupa İşbirliği Teşkilatı tarafından bir konferansta, kaçakçıları daha kolay hedefler peşinde koşmak için bu internet kullanımı artış getirildi. Kraliçe Elizabeth’in torunu olan Prens Eugenie, bu blockchain teknolojisinin kaçakçılıkla mücadelede bir avantaj olarak kullanılabileceğini söyledi. Prenses Eugenie, blockchain teknolojisinin tedarik zinciri yönetimini olumlu yönde etkilediğini ve öğrendiğini de sözlerine ekledi

İngiltere’de bir uygulama araba yıkama kamu raporu modern kölelik nasıl yardımcı olabilir.”

Prenses Eugenie yapılan referans güvenli Oto yıkama uygulaması ile birlikte, Coca Cola ve ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından kurulan bir girişim açısından oldu. Eski, geçen yıl Mart ayında başlatılan ve güvenli bir çalışan kayıt defteri oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanan bir projedir. Bütün mesele, hem işçiler hem de sözleşmeleri için bir kayıt defterini doğrulayabilen blockchain teknolojisini uygulayarak zorla çalıştırma ile ilgili konularda yardımcı olmaktır.

Güvenli araba yıkama uygulamasının oluşturulması, İngiltere’de farklı araba yıkamalarında işçi emeği içeren yaklaşık 1.000 vakaya yardımcı oldu. Uygulamanın İngiltere ve Galler Katolik Kilisesi ve İngiltere Kilisesi geçen yaz hem bir çaba oldu. Uygulamadaki kullanıcılar,işçi emeğinin gerçekleşebileceği endikasyonlarla birlikte konumlarını girebilir. Reuters’in raporlarına göre, İngiltere’de sadece 136,000 köle işçisi var ve son altı yılda 1000 % arttı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.