İOTA, Danimarka’nın En Büyük Enerji Şirketi Olan Energinet ile Ortaklık Kurmaya Hazırlanıyor

31.01.2019
69
A+
A-
İOTA, Danimarka’nın En Büyük Enerji Şirketi Olan Energinet ile Ortaklık Kurmaya Hazırlanıyor

İOTA Vakfı, Danimarka’nın en büyük enerji şirketi olan Energinet ile ortaklık kurmaya hazırlanıyor. Ortaklığın amacı, Danimarkalı enerji sektörünü entegre etmek için Nesnelerin İnterneti teknolojisini kullanmak ve ülkedeki daha yeşil bir enerji sistemine geçişi hızlandırmaktır.

İOTA Vakfı tarafından yapılan resmi açıklamalara göre, her iki kurum da, Danimarka’nın bir süredir ülkenin hedefi olan yeşil enerjiye tam geçiş yapmasına yardımcı olmak için Mutabakat Muhtırası (MoU) imzaladı.

Kullanılacak teknoloji, Nesnelerin İnterneti cihazlarına güç vermek amacıyla yaratılan açık kaynaklı bir dağıtım defteri olan İOTA Tangle’dir. Energinet, önemli geçiş sürecinde yardımcı olma potansiyeli nedeniyle şirketi seçti.

Energinet, bu ülkenin enerjisini daha yeşil hale getirmek için İOTA Tangle teknolojisini kullanarak, yeni enerji kaynaklarına bağlılığı artırabilen doğrudan teknolojiyle ilgileniyor.

Şu anda, Energinet, piyasadaki teknoloji için kullanım durumlarını, bir ısı alıcıdan yeşil bir enerji şebekesinden enerji aktarabilen ısı pompaları gibi araştırıyor. Teknoloji akıllı binalar yapmak için de kullanılabilir.

Energinet’ten André Bryde Alnor, ortaklığın temel nedeninin şu anda Avrupa’da kullanılmakta olan daha merkezi enerji sistemleri ve İoT cihazlarının inovasyonu arasındaki mevcut boşluğu ortadan kaldırmak olduğunu doğruladı.

Kopenhag zaten dünyanın en yeşil şehirlerinden biri ve şimdi daha da fazla olacak gibi görünüyor.

kriptopara