JPM Coin Bankalara Ne Kadar Etki Edecek

15.02.2019
89
A+
A-
JPM Coin Bankalara Ne Kadar Etki Edecek

Geçtiğimiz Yıl Bitcoine büyük bir Balon diyen JPM Şimdi kendi kripto parasını çıkarıyor.Enteresan olan ise bir çok coinden daha da büyük olacağı iddiasında bulunması,

Amerikan çokuluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi, J.P. Morgan Chase, büyük bir Amerika Birleşik Devletleri bankası tarafından oluşturulan ilk şifreli para birimini sunma planlarını tamamladı. “JPM Coin” olarak adlandırılacak olan şifreleme, birkaç ay içinde başlayacak olan deneysel bir sürede test edilecektir.


JPM Coin Nasıl Tanıtılır?

Her gün, J.P. Morgan dünya çapında ticari işlemlerde en az 6 trilyon dolar kazanıyor. Bu büyük ölçüde bankanın muazzam toptan satış ödemeleri işindeki büyük kuruluşlar içindir. Banka, bu işlemlerin küçük bir yüzdesini çalıştırmak için yeni şifreleme para birimini kullanmayı planlıyor. Belirteç, müşterilerin arasında daha kolay yapılması için hızlı işlem anlaşmaları için şirketin kendi mühendisleri tarafından tasarlandı.

JPM nin bu kararı sonrası özellikle kripto para camiasından çok tepkiler geldi,geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamalarla tepki çeken jpm nin bu hareketi kripto para dünyasının hala büyümekte olduğunun en büyük göstergesi olsa gerek.

kriptopara