Kripto para birimlerine yatırım yapan emeklilik fonları Bitcoin piyasası için çok önemli

25.02.2019
53
A+
A-
Kripto para birimlerine yatırım yapan emeklilik fonları Bitcoin piyasası için çok önemli

Bitcoin (BTC) birkaç gün önce 4.000 doları aştı (yazıyı yayına aldığımızda büyük bir dump yiyip 3760 seviyelerine düşşsede) ve pazarın mekanın geleceği için çok olumlu olduğu görülüyor. Tecrübeli bir tüccar olan Peter Tchir’e göre, kripto pazarındaki bu olumlu düşünce, kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlayan emeklilik fonlarıyla da ilgilidir.

Ona göre, dikkatini çeken ilk hikaye, Morgan Creek’in yeni 40 milyon dolarlık Blockchain Girişim Sermayesi Fonu’na bağlanan iki kamu emeklilik fonuyla ilgili. Ayrıca, Michigan Üniversitesi ile ilgili, kripto para birimi piyasasına yatırım yapmakla ilgilenen başka bir hikaye daha vardı.

Morgan Creek’ten Mark Yusko ile tanıştığını ve piyasanın kripto para birimi pazarında daha fazla kurumsal çekiş kazanmasını sağlayacak bazı konuları tartıştığını söyledi.

İşlemcinin açıkladığı şeylerden biri, emeklilik fonlarının yeni varlık sınıflarına para tahsis etmesinin aşırı derecede zor olduğudur. Tchir’e göre, emeklilik fonlarının uyması gereken bazı kural ve düzenlemeler var. Yeni teknolojilere yatırım yapabilen Aile Büroları ile karşılaştırdı.

Tchir’in makalede bahsettiği üçüncü şey, emeklilik fonu kripto alanına girerse, fon danışmanları tarafından serbest bırakılması gerektiğidir. Bu danışmanlar yaptıkları yatırımlar açısından çok muhafazakar ve metodiktirler.

Tchit, emekli aylığı fonlarından Bitcoin ve kripto para birimleri içine bir yatırım akın olması durumunda, kripto konusundaki düşüşüyle ilgili fikrini değiştirebileceğini açıklıyor.

Yine de, söylemeye değer iki şey olduğunu söylüyor. Analistlerin anlaması gereken ilk şey, pazara taşınan fonların emeklilik fonlarından uzaya girmek için büyük bir niyeti temsil edip etmediği ya da küçük bir yüzdesinin kumar oynamak isteyen az ve çok agresif fonları ile ilgili olup olmadığıdır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.