LG’nin blockchain platformu

11.07.2019
23
A+
A-
LG’nin blockchain platformu

Cointelegraph’a göre, Güney Koreli elektronik devi LG’nin yan kuruluşu LG CNS, blok kafesi teknolojisini okul kafeteryası öğle yemeği tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak için kullanmaya hazırlanıyor.

Gıda dağıtım platformu, tüketicilere değer zinciri bilgisini açacaktır. Yeni platform, Say IT ile işbirliği içinde ve LG’nin geçen yıl piyasaya sürülen blok zinciri platformu Monachain’e dayanacak.

LG, kullanılan tarımsal ürünler hakkında bilgi verecek olan ulusal okul kafeteryasında yiyecek servisinin yapılacağı yeni platformu uygulamak için Kore yerel yönetimleri ile işbirliği yapacak.

Platform, ürünlerin üretimi, işlenmesi, dağıtımı, satın alınması ve tüketimi hakkında bilgi sağlayacaktır. Bu bilgi blok zincirinde saklanacak ve şeffaflığı artırmak için halka açıklanacaktır. Ek olarak, gıda üreticileri, müşterilerini mallarını tanıtmak için “mobil broşürler” göndermek için platformu kullanabilecekler. Bu, tüketicilerin üretim hattından haberdar oldukları gıda maddelerini satın almalarını sağlayacaktır.

Bir açıklamada, LG CNS, girişimin amacının, çocuklarının sağlığı konusunda ebeveynlerin uygun kararlar almalarını sağlamak olduğunu belirtti.

Kripto Cüzdanı Geliştirme
İlgili haberlerde, elektronik devinin ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ile dosyalama uyarınca bir şifreleme cüzdanı geliştirilmesinde ileri bir aşamada olduğu bildiriliyor.

Geçen hafta LG, “blockchain için bilgisayar yazılımı platformu”, “kripto para birimi için mobil elektronik cüzdan” ve “cep telefonları için ödeme uygulama yazılımı” gibi çeşitli amaçlar için kullanılacak olan “ThinQ Cüzdan” adlı bir ticari marka başvurusunda bulundu. dosyalamanın bir parçası.

LG’nin akıllı telefonu G7 + için zaten ThinQ kullanması önemlidir. marka ilk olarak 2011’de şirket tarafından piyasaya sürülen akıllı bir buzdolabı için kullanıldı. LG, piyasaya sunulduğundan beri farklı akıllı telefonlarda kullandı.

Dev elektronik şirketi tarafından yapılan hamle, rakibi Samsung ile başa baş bir rekabet için kucaklaştığının bir işareti olabilir. İki şirket farklı blok zinciri teknolojisi girişimlerini araştırıyor ve Samsung zaten Galaxy S10 akıllı telefon modeli için kripto cüzdan hizmetleri sunuyor.

LG, R3’ün Corda yazılımını kullanan bir finans platformu üzerinde çalışırken 2017’den itibaren blok zinciri teknolojisi girişimlerini araştırıyor.

Dünyadaki elektronik şirketlerinin kripto ile ilgili gelişmelerine büyük ilgi var gibi görünüyor. Cointelegraph, Tayvanlı tüketici elektroniği devi High Tech Computer’ın (HTC), Ethereum tabanlı kripto değişimi Kyber Network ile ortaklık kurmasının ardından Exodus 1 akıllı telefonunu kullanan müşteriler için cüzdan içi ERC20 token takaslarını piyasaya çıkardığını bildirdi.

Akıllı telefon üreticileri arasında kripto ve blok zinciri ile ilgili hizmetler ve çözümler sağlama konusundaki rekabet kripto pazarına bir nimet olabilir. Dünyadaki kriptoların ve blok zinciri bazlı çözümlerin uyarlanabilirliğini artıracak ve halkın kripto ticareti yapmasını kolaylaştıracak.

LG’nin blok zinciri ve kripto ile ilgili hizmetleri araştırmasına ne dersiniz? Evlat edinmeyi geliştirmeye yardımcı olacak mı? Yorumlar bölümünde bize bildirin.

Kripto Haber