Liechtenstein Postanelerde Bitcoin Satışına Başladı

17.02.2019
78
A+
A-
Liechtenstein Postanelerde Bitcoin Satışına Başladı

Kripto para birimleri ve Bitcoin (BTC) tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Devletin Liechtenstein’daki postanesi şimdi ilgilenen kullanıcılara Bitcoin sunuyor. Ülkenin başkenti Vaduz’da bulunan bu postane şimdi en popüler sanal para birimini kullanıyor ve gelecekte de yeni dijital varlıklar sunacak.

Bunu yapabilmek için şirket, İsviçre’deki en büyük kripto para ATM’leri işletmecisi olan Zug merkezli Värdex Suisse ile ortaklık kurdu.

Post AG şirketi, Vaduz’daki postanenin tezgahında Bitcoin sattıklarını bildirdi. Bu girişimin temel amacı, yeni iş fırsatları aramaktır.

BTC’yi satın aldıktan sonra, kullanıcılar genel ve özel anahtarları içeren fiziksel bir şifreleme para cüzdanı da alacaklardır. Liechtensteinische Post AG, 1999’da kuruldu ve dokuz postaneden oluşuyor. Ayrıca diğer posta ortakları ile birlikte çalışırlar. Şu anda, şirketin yüzde 25’i İsviçreli Post’a aittir. Bu arada, Liechtenstein hükümeti kalan yüzde 75’ine sahip.

Firma, İsviçre Postası’nın her zaman geleneksel para borsası işinde bulunduğunu açıklıyor, bu yüzden mevcut hizmetlerine kripto para birimleri için destek eklemeye karar vermişlerdi.

Värdex, finansal olarak düzenlenmiş en büyük blok zincir ve POS ağ operatörüdür ve şimdi Liechtenstein Post’un gelecekte Bitcoin ve diğer dijital varlıkları satmasına izin verecek hizmetleri verecek.

kriptopara