Lupus Vakfı Kripto Para İle Ödeme Kabul Etmeye Başladı

09.10.2018
80
A+
A-
Lupus Vakfı Kripto Para İle Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Amerika’nın Lupus Vakfı olan ABD’deki lupus gizemini çözme konusundaki ulusal güç, şu anda beş ana kripto para biriminde bağış kabul etme kapasitesine sahip olduğunu açıkladı.

 

Kriptodaki bağışları kabul edebilen vakıf, kripto para portföyleri ile kurumları vergi açısından verimli bir şekilde destekleme olanağı sunuyor. Bunun nedeni, IRS’nin kripto para birimlerini bağış olarak sınıflandırması, yani sermaye kazançları vergisine tabi olmaması ve tamamen vergiden düşülebilir olmasıdır.

 

Amerika’nın Lupus Vakfı başkanı ve CEO’su Stevan W. Gibson’a göre, kripto para birimini kabul etmenin ve blockchain teknolojisinin temelini atmanın faydasını biliyorlar.

 

Bu yeni bağış yönteminin eklenmesi, bağışçılara yalnızca Vakfın çalışmalarını desteklemenin başka bir yolunu vermekle kalmaz, aynı zamanda blok zincir gibi yeni gelişen teknolojilerin lupus’lulara daha fazla yardım edebilmemiz konusunda daha fazla şey öğrenmenin ilk adımıdır. Vakıf, blockchain kullanımını büyütmek için bu teknolojide uzman olan Giving Block ile birlikte çalışacak.

 

kriptopara