Sibos 2018

09.10.2018
194
A+
A-
Sibos 2018

Sibos konferansı, finansal hizmetler için dünyanın en önemli konferansı olarak biliniyor. Bu 2018 enkarnasyonunda, önemli bir temayı tartışacaklar – “Dijital Ekonomiyi Etkinleştirme” ve ana konuşma noktası Ripple olacaktır. Bu, kripto para birimi ve blok endüstrisi endüstrileri için önemlidir ve bu pazarların hem bu bankalar hem de kurumlar için ana seçeneklerden daha fazlasını yapma yolunda adımlar atmasına yardımcı olur.

Bu yılki konferansın düzenleyicileri, finans endüstrisinin dijital dünyaya uyum sağlamak için değişmesi gereken dört farklı yola odaklanıyor. Bu dört tema şunları içerir:

 Hizmet inovasyonu ve iş modeli yenilenmesinin, veri, Yapay Zeka ve robotik gibi teknolojiler tarafından yönlendirildiği yol.     

Yeni teknolojiler ve paradigmaları finansal suçlarla başa çıkma yolları olarak kullanmak.  

   Siber güvencenin karşılaştığı güçlükler nasıl yönetilir?  

   Jeopolitik ve düzenleyici sektörlerde değişen önceliklere nasıl uyum sağlanabilir?

 

Şu anda, birisinin nereye gittiği önemli değil, SWIFT uluslararası para transferleri ve ödemeleri için liderdir. Ripple, işlerini devralmaya çalışarak endüstride değişen bir hamle yapıyor, ancak bunlar blockchain teknolojisi, RippleNet bankalarıyla ortaklıklar, xRapid ve Ripple kripto belirtecini kullanıyor.

 

Bu sene Sibos, Avustralya’nın Sidney şehrinde bulunuyor ve yıllık konferansın başlamasından bu yana üçüncü kez Uluslararası Kongre Merkezi’nde (ICC) yer alacak. Bu 40. Sibos etkinliğidir ve umarım dünyanın geri kalanı dikkat edecektir.

kriptopara