MasterCard, Lüks Mallar Moda Piyasasında Sahte Ürünlerin Azaltılması İçin Blockchain Çözümünü Başlattı

07.08.2019
26
A+
A-
MasterCard, Lüks Mallar Moda Piyasasında Sahte Ürünlerin Azaltılması İçin Blockchain Çözümünü Başlattı

MasterCard, sahte alımları önlemek için lüks tasarımcı kıyafetlerini blockchain teknolojisi üzerine yerleştirmek üzere MADE ve Fred Segal Sunset koleksiyonuyla iş birliği yapıyor.

Terazi şifreleme para biriminin lansmanına katılmanın duyurulmasının ardından MasterCard, blockchain teknolojisi ve cryptocurrency çözümlerinin benimsenmesinde daha büyük roller üstlenmektedir. Bir basın bülteninde, dev ödeme şirketi lüks malların çevrimiçi alımları için blockchain konusunda bir takip hizmeti başlatacaklarını açıkladı. Blockchain üzerine inşa edilmiş olan Provenance Solution, lüks çevrimiçi müşterilerin güvenli ve güvenli mal alımlarını mümkün kılıyor.

Tasarımcılar ve kız kardeşler, Kate ve Laura Mulleavy’den Rodarte koleksiyonunun tüketicileri 14 Ağustos’a kadar, blok zincirinde kayıtlı olan lüks kıyafetlerini izleyebilecekler. Markanın amiral gemisi konumu, West Hollywood, CA’daki 8500 Sunset Bulvarı’nda yer almaktadır. Mağaza saatleri: Pazartesiden cumartesiye, sabah 10’dan akşam 9’a ve akşamdan 11’den akşam 6’ya kadar.

Global Sahte Ticaret Piyasasına Çözüm
2018 yılında yayınlanan küresel bir araştırma raporunda, toplam sahte ürün miktarı 2020 yılına kadar 1.82 Trilyon ABD Dolarına ulaşacak şekilde ayarlanmıştır. Halen, bu rakam 1.2% Trilyon ABD Dolarına ulaşmaktadır. Lüks mallar ve en son moda ürünler, çevrimiçi alışverişlerden 98 Milyar ABD Doları – 30 Milyar ABD Doları tutarındadır.

Lüks malların kaydı, ürünün fabrikadan oyalanmasına kadar net bir kayıt sağlayarak şirketler için kaybedilen sahte ürün sayısını ve değeri azaltmak üzere ayarlanmıştır. Provenance çözümü, müşterilerin Rodarte koleksiyonunun sınırlı sayıda parçasını satmasını ve giysi etiketinde bir QR kodu tarayarak markanın yolculuğunu bulmasını sağlar.

Maddeyi çevrimiçi satın alan tüketiciler için, QR Kodunu evlerinin rahatlığından tarayarak, giysinin kapısına kadar olan yolculuğunun tüm bilgilerini açığa çıkarabilirler. Kod ayrıca giysi için kullanılan malzemeleri ve tüketicinin ihtiyaç duyduğu diğer önemli bilgileri doğrular.

Kanıtlanma Çözümü üzerine yorumlar
Dördüncü teknolojik devrime en son hamleden bahseden MasterCard’ın, Genel Müdür Yardımcısı, Dijital Ortaklıklar, Sherri Haymond, Made ve Fred Segal’la olan ortaklığına övgüde bulundu. Sanat, moda ve teknolojiyi yaratıcıları birleştirmede (özellikle de genç kadınları) birleştirmenin önemine değindi. Sherri sonuçlandı

“Yenilikçi teknoloji çözümlerinden yararlanarak, tüketicilerin satın aldıkları ürünlerin hikayelerini anlatabiliyoruz.”

Fred Segal Başkanı John Frierson, MasterCard ile ortaklaşa eşit derecede heyecanlandı. Dedi ki

“MasterCard ve MADE ile olan bu eşsiz ortaklık sayesinde, favori West Coast markalarımızdan Rodarte ile başlayarak yenilikçi bir perakende deneyimi sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

MasterCard’ın blok zinciri teknolojileri ve kripto para birimleri alanındaki artan etkisi, bu alandaki yatırımcılara güven duyuyor. Nexo ile yakın zamanda kurulan ortaklık, kullanıcıların ödünç alma kanadında yeni iş açılışlarını ödünç alma ve duyurma konusunda ilgi duymalarını sağlayan ilk kredi kartı kredi kartını başlatmanın açık bir örneği. Kanıtlanma çözümü, MasterCard çevresinde oluşturulan daha geniş bir kripto topluluğuna yönelik bir başka adımdır.

Kripto Haber