Medium Blockchain Identity Project, oyun şirketi Unity Asset Store’da SDK’Yİ satışa sundu

19.03.2019
33
A+
A-
Medium Blockchain Identity Project, oyun şirketi Unity Asset Store’da SDK’Yİ satışa sundu

Blockchain teknolojisi yavaş yavaş finans şirketleri, ödeme çözümleri ve ekonominin diğer alanlarda hız kazanıyor.

Yeni blockchain alanındaki şirketler, teknolojinin benimsenmesini artırmak için akla gelebilecek her ekonomik sektörde ortaklıklar kuruyorlar. Oyun geliştiricileri blockchain doğru hareket gibi oyun son çılgınlığı birkaç ortaklıklar gerçekleşti.

Blockchain gaming’deki en son ortaklık, oyun geliştirmede bir dünya lideri olan bir blockchain kimlik şirketi olan Metadium’u ve Unity’i içerir. Blockchain egemen kimlik şirketi, yakın zamanda başlatılan Metadyum ortaklık programının bir alt bölümü olan Metadyum İnovasyon programında ilk şirket olarak ortaklık ilan etti.

Birlik geliştiriciler gerçek zamanlı 3D geliştirme platformu üzerinde oyun oluşturmak için izin oyun geliştirme bir dünya olduğunu. Şirket, endüstride daha fazla ortaklık sağladığı için yavaş yavaş blockchain sahnesinde ustalaşıyor.

Meta ID Yazılım Geliştirme Kiti (SDK);


Metadium resmi Orta sayfasındaki duyuru, Unity’nin uygulama Mağazasında Meta ID SDK’SİNİN serbest bırakılmasını doğruladı. İki şirket arasındaki stratejik ortaklık, Unity platformundaki kullanıcıların meta kimliğini kullanarak oyun uygulamaları üzerinde merkezi olmayan sanal kimlikleri uygulamalarına olanak tanır.

Metadium CEO’su Justin Park, Unity ile en son ortaklığı övdü ve gelecekte daha fazla işbirliği için umut sundu.,

“Bu altyapı çeşitli teknolojilerle entegre edildiğinde, sağlık, dağıtım ve paylaşılan ekonomi gibi çok çeşitli iş sektörlerine uygulanabilir ve dijital bir ekosistem oluşturur.”

Birlik platformun 1.3 milyondan fazla aylık kullanıcı ile mağaza SDKs için büyük bir pazar yeri sağlar. Ayrıca, Platform Unity oluşturma Electronic Arts (EA) gibi hem bireysel hem de dev oyun platformları ile SDKs oyun geliştirme platformundan 28 milyardan fazla indirme gerçekleşti.

Birlik, Ethereum tabanlı Metadyumun kimlik şemasını oyun motoru aracılığıyla 6.5 milyondan fazla oyun geliştiricisine sunmasına izin verecektir. TechCrunch olaylarından birinde yapılan bir röportajda, Unity CEO’su, oyun motorunun bugün var olan oyunların yarısı tarafından kullanıldığını iddia etti.

Ortaklık, teknolojik işbirliği ve teminat, hedef pazarda karşılıklı iş fırsatları, farkındalık yaratma, teknoloji merkezli girişimlerin ortak kolaylaştırılması ve geleceğin (blockchain driven) dünyasını yaratmasına izin verecektir.

Yakın zamanda Galaxy S10 telefonunda başlatılan bir blockchain olan Enjin coin, Geçtiğimiz ay Unity ile olan ortaklığını açıkladı. Blockchain oyun platformu, yakın gelecekte blockchain oyunlarının benimsenmesini artırmak için oyun motorunda bir SDK oluşturdu.

Kripto Haber