Neteller Kriptopara Dönüşümüne Başladı

20.10.2018
154
A+
A-
Neteller Kriptopara Dönüşümüne Başladı

Gün geçmesinki kriptopara ve blockchain teknolojisine yönelen artık bu sektöre duyarsız kalmayan Dünyaca ünlü finansal sektörün aktörleri tek tek adımlar atmaya devam ediyor.

Çevrimiçi ödeme sağlayıcısı Neteller, kullanıcıların sanal para birimleri satın almasına ve almasına izin veriyor. Platformdaki kullanıcılar Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) ve Litecoin (LTC) satın alma olanağına sahip olacaklar.

Şirket bu hizmetleri 10’dan fazla ülkeye genişletecek ve dünya çapında 50’den fazla pazarda piyasaya sürmeyi planlıyor. En son hizmetleri desteklemek için mobil uygulamaları da gelecekte güncellenecektir.

Neteller, 28 farklı fiat paranın kripto para birimlerine dönüştürülmesine izin verecektir. Bu, bir değişim kullanmanın veya bir bitcoin ATM’ye gitmenin zahmetli sürecini ortadan kaldıracaktır.

Paysafe’nin marka portföyü Skrill, Merit Card, Paysafecard, ödeme, Gelir Erişimi ve FANS Eğlence içerir. Paysafe tarafından sağlanan kripto para karşılığı hizmetleri, sanal paraların satın alınmasını ve satılmasını kolaylaştıran bir kripto para birimi değişimi ile sağlanmaktadır.

Skrill, Neteller ve Income Access’in CEO’su Lorenzo Pellegrino konuyla ilgili şunları söyledi:

“Teknolojideki büyük yatırım miktarı ve kripto para birimindeki genel yenilik, bu alanın hızlı evrimine yol açtı. Kripto para birimleri işyerleri ve tüketiciler tarafından giderek daha fazla benimsendikçe, bu bizim varlığımızı güçlendirmeye devam ettiğimiz bir sektör. ”

Ayrıca, finansal liderler oldukları için hem sektör hem de tüketiciler için değer yaratmaları gerektiğini söyledi. Dahası, sanal para birimlerinin tüketiciler arasında gerçek bir çekiş kazanması gerektiğinden, geleneksel finansal endüstrinin kripto paralarla birleştirilmesi önemli bir adımdır.

kriptopara