R3 Corda ekosistemi, Katar’ın ticari bankasını Blockchain kullanım durumlarını genişletmek için ağırlıyor

16.03.2019
49
A+
A-
R3 Corda ekosistemi, Katar’ın ticari bankasını Blockchain kullanım durumlarını genişletmek için ağırlıyor

Corda ekosistemi, Katar’ın ticari bankasını blockchaini genişletmek için ağırlıyor
R3 Corda ağı birden fazla kurumdan oluşur ve şirketlerin işlemleri özel olarak gerçekleştirebileceği bir alan sağlar. Sistem agnostik olarak kabul edilir, çünkü şirketler hangi kripto para ya ihtiyaç duyduklarını seçme özgürlüğüne sahiptir. Son bir duyuruda, ticari bankanın Katar’da ekosisteme katılan ilk kişi olduğu ortaya çıktı.

Yeni gelişime, Ticaret Bankası, Robin Mareşal Baş Bilgi Teknolojisi görevlisi, zaten bankacılık sisteminde blockchain teknolojisinin potansiyelini anladıklarını söyledi. Bununla birlikte, Blockchain’in ticari bankaya özel olarak sunduğu şeyleri tam olarak araştırdılar. Ağa katılma amacının çoğu, gecikmeyi azaltarak ücretleri geri keserken kendi bankalarındaki müşterilerin deneyimini geliştirmekle ilgilidir.

R3 CEO’su David Rutter, ticari bankanın ekosistemi “taze perspektiflere” maruz bırakacak “büyük bir fırsat ” olarak eklenmesini görüyor.”Gelecekteki projelerle işbirliği yapacaklardır, ancak ana hedef Corda’nın platformunun tam potansiyelini zorlamaya devam edecektir.

R3 şu anda Corda ağında hızlı ve güvenli ödeme yöntemleri ile onlara hitap ediyor, dünya çapında 300’den fazla ortakları vardır. Corda Vakfı’nın R3’den bağımsız olduğu göz önüne alındığında, yine de kendi yaygın üye edinme üzerinde çalışmayı planlıyorlar. Corda’nın resmi web sitesi, Citibank, Capgemini, Intel ve Amazon Web Services (AWS) gibi dünya çapında yaklaşık 250 kuruluşla ortaklık kurduklarını belirtmektedir.

Bu haberlerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından, bir kullanıcı, bankaların nihayetinde fiat yerine xrp‘deki Corda ağından ödemelerini yapmayı seçebileceğini ve Corda’nın dalgalanma tabanlı belirtecini özellikle desteklediğini ileri sürdü.

Kripto Haber