Rakbank, CEO’su Blockchain Çalışmalarına Hız Verdi !!

12.07.2019
55
A+
A-
Rakbank, CEO’su  Blockchain Çalışmalarına Hız Verdi !!

Rakbank CEO’su Peter England, geleneksel bankaların blockchain teknolojisini geliştirmek için çalışan şirketleri güçlendirmek için çalışması gerektiğini söyledi.

İngiltere, API’lerin ve dağıtılmış muhasebe teknolojisinin uluslararası ödemelerin işleme şeklini değiştirme fırsatı sunduğunu söyledi:

“Blockchain teknolojileri, finansal hizmetler endüstrisini bozma ve pazarda yenilikçi çözümler için bir boşluk yaratma potansiyeline sahip, bu yüzden bankaların zorluklara karşı koymak yerine fırsatları benimsemeleri gerekiyor. Blockchain destekli, anlık, düşük maliyetli banka havaleleri yaşı hızla şekilleniyor ve bunu kendi nişini belirleyecek bir eğilim olarak görüyoruz. Teknolojinin iştahı, ekonomik katılımı ve rekabeti artırıyor ve blok zincirleme yapan şirketleri geliştirmek ve desteklemek konusunda bankaların oynayacağı rol açıkça belli. ”

Rakbank Ripple ile çalıştı ancak sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için blok zinciri bazlı bir ödeme sistemi geliştiriyor.

Banka zaten müşterilerin Hindistan ve Sri Lanka’daki meslektaşlarına para göndermelerini sağlamak için Ripple’i kullandı ve İngiltere, teknolojinin geleneksel bankadan sistemlere kıyasla hız veya maliyet açısından çok farklı olmadığını söylese de, Çok fazla işe gerek kalmadan birden fazla bankaya gidip bağlanmak bizim için çok daha kolay.

İngiltere, öne eğilen teknolojilerin hayranıdır. Şirket, banka çalışanlarının beklemekte olan bir talebi insan danışmanlara hızlı bir şekilde yönlendirmelerini sağlayan etkileşimli ve bilişsel bir chatbot şeklinde müşterileriyle etkileşime geçmek için AI teknolojisini kullanıyor. Bununla ilgili olarak şöyle dedi:

“Chatbot, analitik yeteneklere sahip olduğu için benzersiz ve hatta çalışanların ruh halini ve duygusal durumunu tespit edebiliyor, yanıtları uygun gördüğü şekilde değiştirebiliyor. Chatbot’umuzu güçlendirmek için AI teknolojisini kullanarak, çalışanlarımız sorularına kolayca ve gerçek zamanlı olarak cevap alabiliyorlar. Yeniliğe ve teknolojiye yapılan yatırım arttıkça, AI’yı müşteriye yönelik uygulamalara dahil etmek için güçlü bir iştah bekliyoruz ”

Kripto Haber