Ripple Swell Haberler

02.10.2018
63
A+
A-
Ripple Swell Haberler

Ripple’ın SWELL etkinliği hafta boyunca devam ediyor. Ödül için halihazırda üç şirketin Ripple’in xRapid ve XRP’sini kullandığı ortaya çıktı. (daha fazla SWELL Etkinliği ve Bill Clinton’un konuşması)

“Bir dizi yüksek oranda yayınlanmış pilottan sonra, üç şirket şu anda Ripple’ın xRapid ürününü ticari olarak kullanıyor” diye hatırlıyor. Bu hafta San Francisco’da düzenlenen Ripple’ın SWELL konferansından CoinDesk’i bildirdi.

xRapid, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için dijital varlık XRP’yi bir “köprü para birimi” olarak kullanan bir Dalgalanma teknolojisidir. XRP ve xRapid’i kullanarak, şirketler ve finansal kurumlar dünya çapında para taşırken maliyetleri düşürebilir. Dalgalanma, maliyetleri azaltmak ve likiditeyi artırarak uluslararası ödemelerin hızını arttırmak için bir yol olarak xRapid’i pazarlamaktadır.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, MercuryFX, Cuallix ve Catalyst Kurumsal Kredi Birliği de dahil olmak üzere üç şirketin ticari amaçlar için xRapid ve XRP kullandığını duyurmak üzere San Francisco’daki konferansa katıldı.

Bu haber çok önemli: Bu şirketler ilk defa xRapid’in ticari kullanımını onayladı.

MercuryFX uluslararası bir ödeme kuruluşudur, Cuallix ise Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika arasındaki havale işlemlerini kolaylaştırır. Her iki şirketin de xRapid kullandığı bir sır değildi: her ikisi de bu yılın başlarında teknolojinin test pilotlarını açıklamıştı. Bununla birlikte, ticari müşteriler için zaten xRapid kullanmış olmaları daha önce bildirilmemişti.

Bu arada, Catalyst Corporate Federal Credit Union, güneybatı Amerika Birleşik Devletleri’nde özellikle büyük bir varlığı olan yaklaşık 1400 kredi birliği için bir dizi finansal hizmet sunmaktadır. Önceden Catalyst Kurumsal Federal Kredi Birliği’nin Ripple ile çalıştığı bildirilmedi.

Geçmişte xRapid ile ilişkili diğer önemli isimler arasında Western Union, MoneyGram, Viamericas ve IDT bulunmaktadır. Tüm bu firmalar xRapid kullanarak testler yürütüyorlar, fakat şu anda hiçbiri ticari amaçlarla xRapid kullanmıyor gibi görünüyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.