Ripple ve XRP Finans Alanında Devrim Yapabilir

28.01.2019
44
A+
A-
Ripple ve XRP Finans Alanında Devrim Yapabilir

Ripple ve XRP Finans Alanında Devrim Yapabilir.

The Edge Singapore ile yakın tarihli bir röportajda, Ripple’ın baş stratejisti Cory Johnson, Ripple’in yazılımını kullanmanın, bankaların genellikle SWIFT olarak bilinen eski yazılımla her zaman yaptıklarına benzer olduğunu söyledi.

Edge Markets tarafından yayınlanan bir rapora göre, Ripple sınır ötesi ödeme endüstrisinde devrim yaratacak. Likiditeyi artıran Ripple, büyük kurumsal oyunculara önemli bir avantaj sağlayacak.

Bu konuda, rapor diyor ki:

    “Büyük finansal kuruluşlar açısından daha iyi likidite kilit bir avantajdır. Özellikle gelişmekte olan pazarlardaki taraflara yapılan ödemeler, genellikle dünya genelinde önceden fonlanmış yerel döviz hesaplarını gerektirmekte, bu da yüksek likidite maliyetlerine neden olmaktadır. ”

XRapid ürününü kullanarak, ödeme sağlayıcıları ve finansal kuruluşlar likidite için sermaye gereksinimlerini azaltabilir, çünkü Ripple müşterilere talep üzerine likidite sağlamak için XRP belirtecini kullanır.

Şu anda, SWIFT, şirketlerin bu işlemleri işleme koyma maliyetlerini artıran eski bir teknoloji kullanıyor. Son 45 yıldır, bu finansal şirketler bu ödemeleri ele almak için SWIFT kullanıyorlar.

kriptopara