Rusya’da Kriptoparalar Resmi Olarak Kullanıma Çok Yakın

28.01.2019
26
A+
A-
Rusya’da Kriptoparalar Resmi Olarak Kullanıma Çok Yakın

Yerel basında çıkan bir raporda, mal ve hizmet satın almak için kripto para birimi banka kartlarının kullanılmasının Rusya yasalarını ihlal etmediği ortaya kondu. Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev, Rusya Maliye Bakanlığı’nın dijital paralar ve uygulamaları hakkında çok fazla soru aldığını söyledi.

Gaisedar ekonomik forumunda, ülke için zorlukları ve fırsatları tartışmak için yıllık politikacılar, akademisyenler ve işadamları toplantısı yapan Moiseev, kripto endüstrisinin olumlu bir yolda olduğunu söyledi. Kripto para birimlerinin artık finansal piramitlerin belirtilerini göstermediğini belirtti.

    “Finansal piramit öğesi, daha önce konuşmaya alıştığım, defalarca dışlanmış olduğum bir şeydi. Ama bence artık bence hiçbir iz yok. ”

Kripto para birimleri veya dijital para varlıkları ülkede düzenlenmemektedir. Rusya parlamentosu yakında kripto sektörüyle ilgili en az üç yasayı kabul edecek. Düzenleyici çerçevenin taslak metni “kripto para birimi” terimini içermez, ancak yasaktan söz edilmez.

Ülke hükümeti kısa bir süre önce kripto para birimleri ve belirteçleri içerecek şekilde “dijital finansal varlıklar” tanımını revize etti. Revizyon, sanayi kuruluşlarının baskısını takip etti ve Maliye Bakanlığı tarafından desteklendi. Oysa, “Para vekilleri” Rusya’da yasadışıdır ve ruble tek yasal ihale olmaya devam etmektedir.

Rus hükümeti, kripto para birimlerini dolara alternatif olarak kullanma fikri beni gerçekten etkiliyor. Kripto endüstrisi hükümetlerin tarafında bu tür girişimlerden gerçekten faydalanabilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.