Rusya’dan Moskova ve Bölgelere Yasal Olarak Kripto Ve Blok Zincirleme Teknolojisi Açılıyor

26.04.2019
47
A+
A-
Rusya’dan Moskova ve Bölgelere Yasal Olarak Kripto Ve Blok Zincirleme Teknolojisi Açılıyor

Moskova ve Rusya’dan pilot Kripto ve DLT Tech’e


Rusya’nın üç bölgesi Moskova ile birlikte Rusya’da kripto ve blockchain teknolojisinin pilotu başlayacak. Hikaye, Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’nın testlerin bir parçası olduğunu doğrulayan Yerel Medya kuruluşu Izvestia tarafından bildirildi.Bakanlığın, şu anda düzenlenmemiş blockchain ve Crypto teknolojisinin testlerinin yanı sıra kuantum teknolojisi, sanal gerçeklik, Robotik ve yapay zeka gibi diğer acil teknolojileri planladığı bildiriliyor.

Medya kuruluşuna göre, düzenlenmemiş teknolojilerin çoğu, büyük halk tarafından benimsenmesini hızlandırmak için test edilecek. Testleri yapacak bölgeler Moskova, Perm Krai, Kaliningrad ve Kaluga Oblastlarıdır. Raporda yer alan bu deneyler, düzenleyici kum havuzları olarak gerçekleştirilecektir.

kripto Ve Rusya’da Blockchain


Bu testlerin bu kadar önemli olmasının başlıca nedeni, bu teknolojinin halihazırda eski olan düzenlemesiyle ilgili tartışmalara rağmen ülkede düzenlenmemesidir. Şimdi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümetin 1 Temmuz 2019 olan sanayi düzenlemeleri oluşturması için yeni bir son tarih belirledi.

Uymak için, Rusya bu teknolojileri test etmek zorunda kalıyor, böylece temsilcileri ticaret yapmadan önce onları daha iyi anlayabiliyorlar.

Rusya, uluslararası yaptırımlardan kaçınmak için Bitcoin ve diğer kriptolarla da ilgileniyor, çünkü ABD merkezli finansal sistem, şirketler kriptoları veya başka egemen olmayan para biçimlerini kullanabiliyorsa atlatılabilir.

Kripto Haber