Schnorr imzaları Bitcoin Cash ile Yeni Bir Yol Alıyor

19.02.2019
68
A+
A-
Schnorr imzaları Bitcoin Cash ile Yeni Bir Yol Alıyor


Önde gelen Bitcoin Cash (BCH) geliştiricileri, protokolün Mayıs 2019 yükseltmesinin Schnorr imzalarını ve geliştirilmiş SegWit kurtarma mekanizmalarını içereceğini kabul etti.

Kriptografide, Schnorr imzası, Claus Schnorr tarafından tarif edilen Schnorr imza algoritması tarafından üretilen dijital bir imzadır. Belirli kesikli logaritma problemlerinin kırılganlığına dayanan ilki arasında basitliği ile bilinen dijital bir imza şemasıdır. Verimli ve kısa imzalar oluşturur.

Tahminler, bu yükseltmenin depolama ve bant genişliğini en az% 25 oranında azaltacağı yönünde. Açıkça belirtmek gerekirse: bu büyük bir verimlilik kazancıdır. Schnorr imzalarının bir diğer büyük avantajı, bitcoinlerinizi nasıl güvence altına aldığınızla ilgili gizliliğin artmasıdır. Bazı kullanıcılar kasıtlı olarak işlem göndermek için birden fazla imza kullanır, çünkü güvenliği arttırmanın bir yolu budur. Örneğin, MultiSig olarak bilinen, bir işlemin gönderilmesi için birden fazla kişi veya cihaz gerekebilir.

Schnorr imzaları ayrıca spam saldırılarıyla mücadelede yardımcı olacaktır. İşlem başına yalnızca bir imzamız varsa, daha fazla işlem bloklara sığar ve bir spam göndericinin daha fazla kişiyle rekabet içinde çok daha fazla işlem göndermesi gerekir ve bu nedenle aynı işlem alanını almak için daha fazla para harcar. İmzalar genellikle bir işlemin en büyük bölümüdür, bu nedenle saldırgan dezavantajlı olacaktır. Saldırgan Schnorr imzalarını kullanmamayı seçerse ve eski imzaları kullanmaya devam ederse, o zaman Schnorr kullanan diğer kullanıcılar gönderecek daha küçük işlemlere sahip olacak ve bu nedenle daha az ödeme yapacaklar.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.