Steve Woznick, Verimliliğe Dayalı Yeni Blockchain Bazlı Şirket Kurdu!!

20.07.2019
15
A+
A-
Steve Woznick, Verimliliğe Dayalı Yeni Blockchain Bazlı Şirket Kurdu!!

Malta merkezli medya kuruluşu Independent, Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak’ın enerji verimliliğine odaklanmış, blok zinciri bazlı bir kuruluş olan EFFORCE’nin yatırımını ve kuruculuğunu onayladı.

Efforce, katkıda bulunanların dünya çapındaki enerji verimliliği projelerinin ürettiği enerji tasarruflarından faydalanmalarını sağlayan ilk platform olduğunu iddia ediyor. Platform, binalarının veya endüstriyel işlemlerinin enerji verimliliğini artırmak isteyenleri, verimlilik iyileştirme müdahaleleri sayesinde elde edilen enerji tasarrufunu temsil eden belirteçlerle geri ödeme yapmak isteyen yatırımcı havuzuyla bir araya getiriyor.

Woz ile birlikte diğer ortak kurucu, aynı zamanda çeşitli finansal hizmetler ve ticaret çözümleri sunan bir çevre ve enerji piyasası danışmanlığı olan AitherC02’nin kurucusu olan Jacopo Visetti’dir.

Malta’nın Başbakanı ve yıkıcı teknoloji meraklısı Joseph Muscat, Malta’yı blok zincirleme endüstrisindeki baskının evi olarak seçtiği için Wozniak’a teşekkürlerini iletmek üzere Twitter’a döndü.

Şirket halen gelişimin erken aşamalarında görünmektedir ve dünya çapındaki enerji müdahale eylemleri tarafından oluşturulan enerji tasarrufları sayesinde projedeki katılımcıları telafi etme hedefine sahiptir.

Woz benim için en önemli şeyin verimlilik olduğu, nasıl daha azından daha fazlasını alacağı… ”ve Efforce’a katıldığı için“… devam etmekte olan işletmeler için verimli teknikler kullanıyorlar ”diye düşünüyor. Blockchain’in iyileştirmeler getireceğini düşünüyor Tüketici alışkanlıklarını değiştirmeye ihtiyaç duymadan enerji kullanır ve tüketimi azaltır.

Malta varış noktası olarak seçildi çünkü blok zinciri kabulü konusunda öne eğiliyorlar. Hükümetin Malta’yı bir blok zincir adası haline getirme planları var.

Kripto Haber