Toyota Dijital Reklam Kampanyalarında Blockchain Tech’i Kullanıyor

17.10.2018
199
A+
A-
Toyota Dijital Reklam Kampanyalarında Blockchain Tech’i Kullanıyor

japon otomobil üreticisi Toyota, 16 Ekim’de yayınlanan bir basın açıklamasına göre, dijital reklamlar satın alırken sahtekarlığı azaltmak için blockchain reklam analiz firması Lucidity ile ortaklık kurdu.

Eskiden KR8OS olarak bilinen Lucidity, 2017’de Los Angeles’ta kuruldu ve tedarik zinciri ödemelerini izlemek için bir Ethereumblockchain çözümü sunuyor, böylece reklamverenler fonlarının nasıl tahsis edildiğini izleyebilirler.

Lucidity ile yapılan yeni ortaklık sayesinde Toyota ve global reklam ajansı Saatchi & Saatchi’nin Toyota’nın dijital reklam kampanyasında saydamlık kazanması ve boşa harcanan harcamaları ortadan kaldırması bekleniyor. Otomotiv dijital reklam pazarının büyüklüğü, 2018 yılında ABD’de yaklaşık 15 milyar dolar olarak tahmin edildi.

Toyota Motor Kuzey Amerika’nın Medya Direktörü Nancy Inouye, AdAge reklam ticaret yayınına verdiği demeçte, Toyota’nın web sitesine yapılan ziyaretlerde, Lucidity ile yapılan kampanyanın yüzde 21 oranında bir artışla sonuçlandığını söyledi. Bildirildiği gibi, Lucidity siteleri ve uygulamaları yüksek düzeyde bir gösterim ve tıklama sahtekarlığıyla (ki bu da sahtekarlık veya bot infiltrasyonunu göstererek) daha yüksek performansa sahip sitelere para aktarmayı başardı.

Saatchi & Saatchi’nin Medya Direktörü Tom Scott, “yüksek düzeyde sahteciliğe karşı anti-dolandırıcılık ve görüntülenebilirlik filtreleriyle bile, Lucidity’in kampanyayı daha da optimize ederek önemli bir katma değer sağlayabildiğini” belirtti.

“Programatik tedarik zincirindeki şeffaf, temiz bir veri kümesine erişim yeteneği oyunda değişiyor. Harekete geçmek için yetkilendirildik ve bu, ilk kez atıkların ortadan kaldırılması ve reklam satın alma işlemimizin bu şekilde optimize edilmesi için blockchain teknolojisini kullanabildik. ”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.