Tron Ethereum’dan 3 kat Daha Fazla İşlem Kaydederek Boşluğu Genişletiyor, 4.5 Milyon TRX TNX’e Yaklaştı

28.03.2019
38
A+
A-
Tron Ethereum’dan 3 kat Daha Fazla İşlem Kaydederek Boşluğu Genişletiyor, 4.5 Milyon TRX TNX’e Yaklaştı

Hiç kimse Tron ağının iyi durumda olmadığını söyleyemez. Aslında, harika gidiyor. 2019’da takip ettiğimiz tüm merkeziyetçi projelerden Tron, kesinlikle en dikkat çekici projelerden biri.

Nihai kanıtı, Tron ağının 26 Mart’ta önemli bir rekor kırdığı gerçeğidir. Sosyal medyadan alınan haberlere göre, Tron dün toplam 4.27 milyon işlem gerçekleştirdi.

Sayı herhangi bir bağlam olmadan çok etkileyici görünmese de, gerçekte ne anlama geldiğini anladığınızda akıl almaz. 4,27 milyon işlem, tüm zamanların en yüksek döneminde kripto dünyasında pazardaki en büyük ikinci ağ olan Ethereum’a göre üç kat daha fazla işlem yapıyor.

Bugüne kadar, Ethereum’un kaydı “sadece” 1.349 milyon işlemdir. Rakam 4 Ocak 2019’da ağ tarafından sağlandı. Bu gerçekleştiğinden beri günlük işlem sayısı düşüyor. Bugün, örneğin, son 24 saatte 820.000 civarında işlem yapıldı.
Tron İşlem Sayısını Artırmaya Devam Ediyor

Ethereum bir tür düşüşle karşı karşıya kalabilir, ancak Tron tamamen zıt yönde. 16 Ocak 2019’da ekosistem toplam 3,56 milyon işlem gerçekleştirdi, ancak son zamanlarda çok büyüyor.

Giderek daha fazla sayıda kullanıcı topluluğa geliyor ve Tron da ademi merkeziyetçi uygulama (dapp) alanına hâkim olmaya başladı. Bu nedenle, ağdaki kullanıcı sayısı şimdiye kadar yaklaşık 2.252 milyon kullanıcıyla tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor.

Bu süre zarfında, Ethereum kullanıcıları kaybetti (ancak, onları Tron’a mı kaybettikleri yoksa yeni mi gittikleri belli değil). Şu anda, toplam kullanıcı sayısı en iyi gününde 355.726’dan Tron’un şu anda onda birinin onda birinden daha az olan 106, 750’ye çıktı.

kriptopara