Trusted Key Blockchain ID Startup’a İlk Yatırım Yapmak İçin 50 Milyon Dolarlık Yatırım Fonu

05.04.2019
24
A+
A-
Trusted Key Blockchain ID Startup’a İlk Yatırım Yapmak İçin 50 Milyon Dolarlık Yatırım Fonu

Nasdaq listelenen şirket Okta yeni bir $50 milyon VC Fonu oluşturmaya ve erken aşama teknoloji girişimlerine yatırım yapmaya karar verdi. Bunlardan biri blockchain tabanlı kimlik firması güvenilir anahtar olacaktır. Ancak, yatırım tutarı şirket tarafından açıklanmadı.

Okta Blockchain firmasına yatırım yapıyor

Çarşamba günü Okta Ventures Fonu tarafından yapılan son bir duyuruda, kimlik firmasının güvenilir anahtarına açıklanmayan bir miktar yatırım yapmaya karar verdiklerini belirttiler. Blockchain startup, eski Microsoft, Oracle ve Symantec yöneticileri tarafından kuruldu ve merkezi olmayan dijital kimlik çözümleri sunmayı amaçlıyor.

Okta, piyasadaki blockchain odaklı yenilikçi şirketlere yatırım yapmaya başlamak istiyor. Aynı zamanda, fonlarını yapay zeka ve makine öğrenimi üzerinde çalışan firmalara da yerleştirecekler.

Firmanın kurucu ortağı Frederic Kerrest yorumladı:

Okta’nın herhangi bir organizasyonun herhangi bir teknolojiyi kullanmasını sağlama vizyonu doğrultusunda, Okta Ventures, kimlik, güvenlik ve gizlilik gibi sorunları ele alan girişimlerin büyüyen ekosistemine yatırım yapacak.

Okta da yatırım yaptığı şirketlere destek vermeyi planlıyor. Yazılımlarını kullanacaklar ve ortak pazar fırsatları arayacaklar.

Okta zaten crunchbase tarafından bildirilen finansman $229 milyon yükseltti. Firma ayrıca Andreessen Horowitz, Sequoia Capital, Khosla Ventures ve diğerleri gibi diğer firmalardan fon aldı.

Farklı ülkelerden VC firmalarından fon alan blockchain teknolojisi ile çalışan farklı şirketler var. Piyasa yeni bir boğa trendi giriyor gibi görünüyor gibi, yatırımcılar uzayda fonlarını yerleştiriyorlar.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.