VeChain, Haier Ioc ve DNV GL Blockchain ve IoT Giyim Yaşam Döngüsü Yönetimi Ortağı

04.04.2019
31
A+
A-
VeChain, Haier Ioc ve DNV GL Blockchain ve IoT Giyim Yaşam Döngüsü Yönetimi Ortağı

1 Nisan 2019’da düzenlenen Cosmoplat’ın başarılarının yıllık ‘ küresel sürümü, endüstriyel ve internet çevre dostu platformun en son teknoloji ilerlemelerini sergilediğini gördü. Olay Haier tarafından barındırılan ve esas yakın gelecekte teknoloji buluşlar için COSMOplat Platformu üzerinden bir ekosistem tanıtmak için tasarlanmıştır.

Halen COSMOplat, Haier’in ana ekolojik sinir merkezidir ve zaten tüm bağımsız ve fikri mülkiyet hakları ile tamamlanmış açık kaynaklı bir internet ve endüstriyel platform olarak faaliyet göstermektedir ve böylece 3.tarafların karmaşık endüstriyel süreç detaylarına dalmaları için uyarlanmış öncü platformlardan biri haline gelmiştir.

İmza töreni, DNV GL, Haier Çamaşır Makinesi Limited ve VeChain adına imzalayanların katılımını içeriyordu.Üç taraf, VeChainThor Blockchain merkezli giyim ve konfeksiyon izlenebilirlik çözümünün bir birincil Haier Ioc’ye entegrasyonunda el ele tutuşacak ve böylece dijital karbon ekosisteminin ( DCE olarak da bilinir) uygulanmasını kolaylaştıracaktır. Bunu söyledikten sonra, VeChainThor Blockchain yavaş yavaş ana akım COSMOplat üyelerinin birlikte çalıştığı bir çekirdek teknoloji haline geliyor.

Yeni kurulan ortaklık, özellikle efsanevi My Story başarılı dağıtımını sağlamak için uyarlanmıştır.

Hikayem, VeChain ve DNV GL’NİN giyim endüstrisini dönüştürme çabalarıyla mümkün olan ortak gelişimin bir buluşudur. Bu ortaklık, ana DCE’Yİ, Dünyadaki ilk giyim eşyası yaşam döngüsü yönetimi platformundan biri olan Haier Ioc platformuyla da entegre ediyor.

Bu yeni ortaklığın uzunluğu ve genişliği, esasen kamu blockchain teknolojisini uygulamak, giyim ve giyim yönetiminin yaşam döngüsü etrafında dönen tüm olası kullanım durumlarıdır. Bu kullanımlardan bazıları akıllı envanter yönetimi, akıllı alışveriş ve VeChainThor Blockchain takibi ile sınırlı değildir.

Elde edilen ortaklıkta, Haier ana kullanıcı kaynaklarını koordine etmekten sorumlu olacak ve böylece Hikayemin Haier Ioc aracılığıyla etkin bir şekilde konuşlandırılmasını kolaylaştıracaktır.

Bu, DCE ( dijital karbon ekosistemi ) modelini yeni çamaşır makinelerine uygulayarak sonuç olarak karbon verimli bir yaşam tarzını teşvik ederek mümkün olacaktır. Halen Haier Group, platformdaki en büyük kolektif küresel tüketici elektroniği ve ev aletleri holdinglerinden biri olarak orada oturuyor.

Eğer bir şey varsa, tek başına toplam yıllık gelirde 40 milyar doların üzerinde tırmıklar. Öte yandan, DNV GL sürece süreç kontrolü, iş modeli ve teknik arayüzler gitmek gibi VeChain ve Haier danışma ve doğrulama hizmetlerinin sağlanmasını denetleyecek.

Sistemin blockchainnde toplanan ve saklanan tüm veriler DNV GL tarafından etkin bir şekilde doğrulanacak ve böylece orijinalliğini garanti edecektir. Dahası, DNV GL, dijital karbon Ekosistemindeki karbon kredilerinin dağıtımı ve doğrulanmasından sorumlu olacaktır.

Son olarak, VeChain, haier’in birincil IoC platformunun geliştirilmesine yönelik hem danışma hizmetlerinin hem de blockchain teknoloji desteğinin sağlanmasından sorumlu olacak. Aslında, Haier Enerji Tasarruflu ev Çamaşır makinelerine kanalize edilmeden önce Karbon Kredisi uygulamalarının ve karbon azaltma stratejilerinin geliştirilmesi DCE ile birleştirilecektir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.