Veriblock Kripto projeleri BTC-Blockchain seviye güvenliğini sunan Bitcoin Mainnet’te saglıyor

29.03.2019
54
A+
A-
Veriblock  Kripto projeleri BTC-Blockchain seviye güvenliğini sunan Bitcoin Mainnet’te saglıyor

Testnet aşamasında bir yıl geçirdikten sonra, Veriblock dün 26 Mart da Veriblock blockchain’in nihayet Bitcoin mainnet’te birlikteligini açıkladı. Lansman uzun zamandır bekleniyordu ve ağ için büyük bir kilometre taşı olacak.

Şimdi Veriblock blockchain‘in ana ağı başlatıldı, yatırımcılar, Borsalar, cüzdan sağlayıcıları ve tüccardan diğer işletmeler arasında değişen herhangi bir kripto kurumu veya kişi güvenlik özelliklerini kullanabilir.

Web sitesine göre, Veriblock güvenli ve ölçeklenebilir bir ekosistem oluşturmak için kullanılabilecek güvenilir, merkezi olmayan, izinsiz ve şeffaf bir teknolojidir.

Temel olarak, Bitcoin’e benzer bir teknoloji sunan üçüncü taraf bir çözüm olarak kullanabilirsiniz, çünkü blockchain üzerinde yapılan işlemleri güvence altına almak için çok benzer bir iş sistemi kanıtı kullanır. Bu, Veriblock’un resmi basın açıklaması, ekiplerin güvenlik yerine yenilikçi özellikler yaratmak gibi yönlere odaklanmasını sağlayabilir.

Ağın en ilginç güvenlik özelliklerinden biri, 51 % saldırılarına karşı daha fazla savunma sağlamasıdır. Bu, şirket diğer blockchain nin en esnek biri olan Bitcoin mainnet’e bağladığı için yapılır.

Bitbuy Başkan Yardımcısı Jordan Andersen, yakın zamanda bu blockchain çözümü hakkında konuştu. Ona göre, Veriblock mükemmel bir çözümdür çünkü altcoins’i 51% saldırılarına karşı korur. BTC zincirine bağlı olarak, oldukça görev olduğu bilinen Bitcoin ile yapmak zorunda kalmadan altcoin’inizi bozmak neredeyse imkansızdır.

Testnet’in bazı hataları ve sorunları olduğu için projenin bu yeni seviyeye ulaştığı için topluluk istekli, bu yüzden ağ şimdi çok daha kararlı olacak. Şimdi, bunun, iş protokollerinin kanıtının benimsenmesini ve birkaç altcoin ağının güvenliğini sağlayacağına inanıyorlar.

Kripto Haber